Türkiye Yüzme Federasyonun 2014 Yılı Planlı Faaliyetlerinin arasında yer alan, Kardeş İller Projesi Bölgesel Yüzme Yarışlarında, 19 Sporcusu Şehitkamil Belediyesporlu olan Gaziantep İl Karması, iki gün boyunca yapılan yarışmaların ardından 12 bireysel birincilik derecesi ile takım halinde bölge birinciliğini ilan etti.

BÖLGESEL YARIŞMADA ŞEHİTKAMİL FARKI

Mersin, Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye ve Gaziantep illerinden 225 sporcunun yarıştığı, Türkiye Yüzme Federasyonu Kardeş İller Projesi Bölgesel Yüzme Yarışları 04-05 Ocak 2013 tarihlerinde Adana İlinde gerçekleştirildi. 2 gün boyunca süren yarışlarda 9-10 ve 11-12 yaş aralığındaki sporcularla yarışmaya katılan, Gaziantep İl Karmasına birincilliği getiren 24 sporcundan 19’nun Şehitkamil Belediyesporlu olması Şehitkamil’in havuzdaki farkını bir kez daha gözler önüne serdi. 24 Bireysel yarış sonrasında dereceye giren illerin belli olduğu yarışlarda Gaziantep 12 birincilikle zirveye otururken, ikincilik ve üçüncülük koltuğuna ise Adana ve Mersin illeri yerleşti.

BAŞARILARIN DEVAMI İÇİN DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

Kardeş İller Projesi Bölgesel Yüzme Yarışları sonrasında elde edilen birinciliği değerlendiren, Yüzme ve Su Alt Sporları Federasyonları Gaziantep İl Temsilcisi ve Şehitkamil Belediyespor Kulübü Yüzme Takımları Baş Antrenörü Cengiz Bingül; “ 24 Bireysel yarışta elde edilen 12 birincilik yüzme branşında şehrimizin ne kadar yol kat ettiğinin en büyük göstergesi ancak bu başarıların tekrarlanması ve yeni hedeflerle başarılara ulaşılabilmesi için daha çok çalışmamız gerekli. İl karması olarak bundan sonraki hedefimiz 15 Şubat 2013 tarihinde Kahramanmaraş ilinde gerçekleştirilecek ikinci yarışlarda elde ettiğimiz derecelerin sayısını artırabilmek, sezon boyunca elde edilen tüm başarılar sporcularımızı, biz antrenörleri, değerli velilerimizi ve bu başarıda emeği geçen herkesi oldukça mutlu ediyor ancak bu çalışmaların planlı bir şekilde devam etmesi halinde 2020 olimpiyatlarında yüzme branşında elde edilecek başarılı dereceler tüm Türkiye’nin mutluluğu olacaktır” İfadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ BÜLTEN