Özellikle 18 yaşından küçük hastalarda, Rönesans Yönetimi kararıyla anne ya da babadan birinin hastanın yanında olmaması durumunda hasta kaydı alınmadığı gerçeğiyle karşı karşıya kaldıklarını belirten Haratoğlu, “Ya anne baba olacakmış ya da noterden çocuğumu hastaneye götürebilir vekaletnamesi almaları gerekiyormuş”dedi. 

Akıl almaz şikayetlerin konu edildiği Şehir Hastanesinde iş insanı Haratoğlu anlattıkları bir gerçeği daha gözler önüne serdi. Akıl almaz uygulamayı anlatan Haratoğlu, yaşadıkları karşısında şok olduğunu söyledi. 

Karaciğer nakline dikkat çektiler Karaciğer nakline dikkat çektiler

15 GÜN ÖNCE RANDEVU ALINIYOR

Haratoğlu sosyal medya hesabından şunları yazdı: “Birlikte çalıştığım kadın finansman müdürümün kızı rahatsız, 15 gün önce şehir hastanesinden zorluklarla randevu alıyorlar. Kızını gündüzleri bakıcılığını yapan anneannesi hastaneye götürüyor doğal olarak kendisi çalıştığı için. Annesi ya da babası yanında olmadığı için kayıt açamayacaklarını söylüyor hasta kayıt birimi, bu şaka mı? Ya anne baba olacakmış ya da noterden çocuğumu hastaneye götürebilir vekaletnamesi almaları gerekiyormuş. Şimdi çocuğu muayene ettirememelerine mi, 15 gündür bekledikleri randevularının kaybolmasına mı yansınlar? Ama yok ya şakadır, bu bir yanlış anlaşılmadır, hasta kayıttaki görevlinin basiretsizliğidir’’ ifadelerini kullandı.