Şehir Hastanesi Acil Servisinde yaşanan sıkıntıları sosyal medya üzerinden dile getiren acil servis doktorlarından Dr. Efe Kırca, “Her nöbette yetişkin acil serviste kavga çıkıyor alan yetersiz doktor sayısı yetersiz hemşire sayısı yetersiz hastalar sonuna kadar haklı, neden bir çözüm üretilmiyor?” dedi. 

ACİL SERVİSTE KAVGALAR OLUYOR

Sosyal medya üzerinden sesini duyurmaya çalışan Dr. Efe, acil serviste kavgalar olduğunu beliterek, “Her nöbette yetişkin acil serviste kavga çıkıyor alan yetersiz doktor sayısı yetersiz hemşire sayısı yetersiz hastalar sonuna kadar haklı, neden bir çözüm üretilmiyor? Her nöbetimde ölüm tehdidi almak zorunda mıyım? Ailemden bana emanet zihinsel ve fiziksel engelli kardeşim var canım burnumda mı tutacağım her nöbeti? Neden gerekli doktor ve personel verilmiyor?” Diye sordu. 

İnsanlığın en eski hastalığı! İnsanlığın en eski hastalığı!

RANDEVU ALAMAYAN ACİLE GİDİYOR

Türk Tabipler Birliğ Merkez Konsey Üyesi Doğan Eroğulları, son yaşanan gelişmelerle ilgili dikkat çeken bilgi verdi. Eroğulları, ‘’Gaziantep Şehir Hastanesi’nde sağlık personeli ve hekimler üzerindeki iş yükü, doktor eksikliği, hastaların randevu bulamaması nedeniyle yeşil alana yüklenmesi, acil servislerde kuyruklara neden oluyor” dedi. Vatandaşların randevu bulamadıkları için acil servislere yöneldiğini anlatan Eroğulları, ‘’Vatandaşlar sağlık hizmetlerine ulaşamıyor, ulaşamadığı için de acil servislerde şifa bulmaya çalışıyor.  Vatandaşlar, orada da hizmete ulaşmakta güçlük yaşayınca sorumlusu sağlık emekçileriymiş gibi onlara saldırıyor. Halbuki bunun sorumlusu sistem ve bu sisteme neden olan iktidardır. Acil servislerde kuyruklar olması hem iş yükünü artırıyor hem de gerçek acil hastalara müdahale şansını azaltıyor’’ diye konuştu.