1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Seçimler çarşaf liste ile yapılmalı
Seçimler çarşaf  liste ile yapılmalı

Seçimler çarşaf liste ile yapılmalı

CHP Gaziantep Gençlik Kolları eski İl Başkanı Abdullah Karabiber, il kongresi öncesi yönetime aday olanlara önemli uyarılarda bulundu.

A+A-

Karabiber, ”Değerli adaylarımız, görev süreleri içerisinde yapılacak olan bir seçimde istifa ederek herhangi bir yere aday olmayacaklarının sözünü kesinlikle vermelidirler. Kongrede seçimler mutlaka çarşaf liste ile yapılmalı. Adaylarımız, CHP’yi Gaziantep’te yeniden birinci parti yapma iddiasını ortaya koymak ve bunu nasıl yapacağını da beyan etmek zorundadır” dedi.

HALKIMIZIN VERDİĞİ MESAJ AÇIK VE NET

9 Şubat 2020 tarihinde yapılacak olan Gaziantep İl Kongresi’nin, CHP için Gaziantep’te, yeniden ayağa kalkışın, dirilişin, yeni bir başlangıcın kongresi olması gerektiğini belirten Karabiber,  toplumun içerisinden geçtiği zor koşullar dikkate alındığında, bu kongrenin sadece il başkanı ve yönetimi ile kurultay delegelerinin belirlendiği bir organizasyon olmaktan öte bir hal aldığını söyledi.Karabiber, “ İl Kongresinde ortaya çıkan başkan ve yönetim kurulu iradesi, hem parti kamuoyumuzun, hem de umut bekleyen halkımızın beklentilerine mutlaka karşılık vermelidir. İl Kongremizin sonucu Gaziantep’te mutlaka  yeni bir umut ve heyecan yaratmalıdır. 31 Mart ve 23 Haziran yerel seçimlerinde halkımızın vermiş olduğu mesaj çok net ve açıktır. İnandırıcı olan ve güven veren, siyaset ve proje üretmekle birlikte, bu projeleri gerçekleştirme iddiasını ortaya koyan siyasetçiler halkımızın tercihi olmuştur. CHP’nin yerel seçim başarısının arkasındaki ana gerçeklik budur” dedi.

ADAYLAR BUNUN SÖZÜNÜ VERMELİ

Halka rağmen siyaset yapılmayacağını dile getiren Karabiber, ”Bu mesaja kulak tıkayarak  siyaset yapmak artık mümkün değildir. Bu nedenle, sadece kişisel gelecek beklentilerine yönelik bir anlayışla kongre, delege ve yönetim dizaynı yapmaya çalışmak, belki kongre salonundan güle oynaya çıkmayı sağlayabilir. Ancak, ana hedef kongre salonlarından değil de, seçim kurullarından başı dik çıkmak ise eğer, mutlaka yenilenmek ve değişmek zorundayız. Siyaset yapma alışkanlıklarımızı mutlaka değiştirmek zorundayız. Temenni ederim ki, bu kongre bunun başlangıcı olur. Bu yeni başlangıç için;İl başkan adayları ve yönetim kurulu üyesi olmak isteyen değerli adaylarımız, parti kamuoyuna, görev süreleri içerisinde yapılacak olan bir seçimde istifa ederek herhangi bir yere aday olmayacaklarının sözünü kesinlikle vermelidirler” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU DEMOKRASİ TARİHİNE DAMGA VURDU

Örgüt iradesinin, CHP’de siyaset yapan herkes için en yüce irade olduğunun altını çizen Karabiber şöyle konuştu:”Cumhuriyet Halk Partisi tabanı ve delegesi her daim vicdan sahibi olmuştur. Daima partimizin menfaatleri doğrultusunda doğru karar almıştır.  Hiç kimse CHP tabanına ve delegesine siyaset öğretme haddine ve hakkına sahip değildir. Yapılacak olan il kongresinde seçimler mutlaka çarşaf liste ile yapılmalı, kongremiz bir demokrasi şölenine dönüşmelidir. Her nereye olursa olsun, aday olanlar parti örgütünün terazisinden geçmelidirler. Yine aday olanlar, çarşaf liste konusundaki düşüncelerini de açıkça beyan etmelidirler. CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, adalet yürüyüşü ile demokrasi tarihine damga vurmuştur. Partimizin toplumumuza en önemli vaadi, yönetim anlayışımızda hak, hukuk, adalet ve liyakatin vazgeçilmezimiz olduğudur. Bu iddiamızın ve vaaadimizin, öncelikle yapılacak il kongrelerimizde hayata geçmesini sağlamak tüm partililerimizin temel sorumluluğudur.”

İDDİASIZ SİYASETÇİ OLMAZ

“Önce kendimiz demek yerine, önce partimiz, kentimiz ve ülkemiz diyeceğiz’ diyen Karabiber, ”Sadece kongre kazanmaya yönelik bir yapılanmanın yerine, göreve talip olan ve olması muhtemel tüm adaylar, partimizin Gaziantep’te değişen, gelişen ve yenilenen yeni insan kaynağından nasıl pay alacağını, kent sorunlarının çözümünde nasıl bir siyaset anlayışı geliştireceğini, bu önerileri nasıl bir kadro anlayışı ile harekete geçireceklerini, yeni dönemde partimizi nasıl bir yönetim anlayışı ile yöneteceklerini, partimizin ihtiyacı olan yenilenme ve dinamizmi nasıl sağlayacaklarını parti kamuoyu ile mutlaka paylaşmalıdırlar. Siyaset iddiadır. İddiasız siyasetçi olmaz. Başarılı olmak için önce iddia sahibi olmak, inanmak, sonrasında bu iddiaya inandırmak ve peşinden gitmek gerekir. Kongrede göreve talip olacak adaylarımız, CHP’yi Gaziantep’te yeniden birinci parti yapma iddiasını ortaya koymak ve bunu nasıl yapacağını da beyan etmek zorundadır. İçerisinde bulunduğumuz bu önemli dönemeçte yapılacak olan il kongremizde , “Önce kendimiz demek yerine, önce partimiz, kentimiz ve ülkemiz diyeceğiz.”

Umudu, inancı ve heyecanı yeniden örgütleyeceğiz. Buna olan inancım tamdır. Aday olan ve olacak olan değerli partililerime, değerli büyüklerime başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.