1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. SAYGI İLE ANIYORUZ
SAYGI İLE ANIYORUZ

SAYGI İLE ANIYORUZ

"İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal…

A+A-

 İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir!O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 81. yıldönümde özlem ve saygıyla anıyoruz. Büyük devlet adamı için yarın saat 09.00'da 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndaki anma töreni yapılacak. Saat 09.05’te Büyükşehir Belediyesi Bandosu tarafından verilecek “Tİ” sesi ile birlikte saygı duruşunda bulunulacak.  Bu sırada İl Afet Acil Durum Müdürlüğü’nce (AFAD) 2 dakika boyunca sirenler çaldırılacak; fabrikalar, resmî ve özel araçlar siren ve klaksonlarını çalacak. Atatürk Anıtında Saygı Duruşu yapılırken, Büyükşehir Belediye Başkanlığınca hazırlanan meşaleler Beled
iye görevlileri tarafından tutuşturulacak.  Ardından Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'ne geçilecek ve tören burada devam edecek. 

GÜL: MİNNETLE ANIYORUZ

VALİ Davut Gül, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. Gül, mesajında İstiklal Mücadelesi'ne önderlik eden, milletin eşsiz fedakarlığıyla bu destansı mücadeleyi zafere ulaştıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ölümünün  81. yıldönümünde minnetle andıklarını belirtti. Atatürk'ün, üstün askeri yönetimi, kararlı duruşu, başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yeri olduğunu ifade eden Gül,  "Gazi Mustafa Kemal'in 'en büyük eserim' dediği Cumhuriyetimiz, yaşanan tüm badirelere rağmen, gururla, onurla dimdik ayaktadır ve geleceğe her zamankinden daha büyük bir ümitle, daha büyük bir kararlılıkla yürümektedir"

ŞAHİN: RAHMETLE ANIYORUZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyeti; bu toprakların tüm renklerini kaynaştırarak, Türk milletini ortak bir ideal etrafında birleştirmeyi başardığını kaydetti.  Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Şahin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’ü saygı ve rahmetle andı. Şahin, Atatürk’ün kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve özgürlük yolunda karşısına çıkan tüm güçlüklere direnmiş, yaşamına sığdırdığı büyük başarılarla başka milletlere örnek olmuş bir lider olduğunu vurguladı.

BAKBAK: İZİNDEYİZ

AK  Parti Milletvekili Derya Bakbak-, "'Dünya siyasetinde derin izler bırakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Benim manevi mirasım bilim ve akıldır” sözüyle aydınlık yarınlarımızın bilim ve akıldan geçtiğine vurgu yapmış, hayattaki en hakiki yol göstericiyi ilim ve fen olarak işaretlemiştir.   Bizler de ulu önderin, Cumhuriyet’i emanet ettiği gençlerimiz başta olmak üzere tüm milletimizle tıpkı kurtuluş mücadelesindeki gibi canla başla ilim orduları yetiştirme gayretinde olacağız. Tam bağımsızlık anlayışıyla savaş meydanlarında, diplomasi masalarında kazandığımız zaferleri ilim ile taçlandıracak, bilim ile yücelteceğiz"

ERDOĞAN: İZLER BIRAKTI

AK Parti Milletvekili Mehmet Erdoğan, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin 81. yılında saygı ve rahmetle yâd ediyorum. Aziz milletimiz, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde 1919'da başlayıp 1923'te Cumhuriyeti kurarak taçlandırdığı büyük mücadelede, bizleri vatansız bırakmak isteyenleri kanıyla, canıyla, yüreğiyle durdurmuştur. İstiklal mücadelemizde vatanını ve bayrağını kahramanca savunan, tüm zorlu koşullara rağmen geleceğine ve iradesine sahip çıkan aziz milletimiz, bugün de ülkemize yönelik tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir"

KAPLAN:EN BÜYÜK REHBERİMİZ

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. yıl dönümü sebebiyle bir mesaj yayımladı. Kaplanın mesajı şöyle; Mensubu olmaktan gurur duyduğumuz Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde, bağımsız ve özgür bireyler olarak yaşıyorsak; bunu başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı'nın kahraman şehit ve gazilerine borçluyuz. Bugün sadece Türk tarihine değil, aynı zamanda Dünya tarihine de büyük katkıları olan, sayısız milletin "lider" kabul edişinin ve bizim de büyük yasımızın 81. yıl dönümü. Ebediyete intikal eden ve bizlere "En hakiki mürşit ilimdir" sözleriyle yol gösteren bu ışık, bizden sonraki nesillere de rehber olmaya devam edecektir."Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız kâfidir."

YILMAZKAYA: EN BÜYÜK LİDER

TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi, CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya, "Türkiye'nin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'e sevgimizi, saygımızı ve bağlılığımızı en içten duygularla göstermekteyiz. Ölümsüz Önderimizi sonsuzluğa uğurladığımız günün yıldönümünde, bıraktığı eserin büyüklüğünü daha iyi anlıyor, tarihe ve insanlığa mal olmuş kişiliğiyle övünç duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyetinin ve Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurucusu, büyük komutan, eşsiz devlet adamı Ulu Önder Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 81’inci yılında milletçe, saygı, sevgi ve şükranla anıyoruz. Atatürk, yaşamı, yaptıkları ve başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanmış örnek bir devlet adamıdır"

ÖZKEÇECİ'DEN ANMA

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 81'inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci mesajında; Milletinden aldığı güçle, düşman devletlere karşı verilen İstiklal mücadelesinin hazırlayıcısı ve uygulayıcısı olarak tarihe geçen Atatürk’ü andığımız bu gün, Türk Milleti için anma günü olduğu kadar sahip olunan değerlerin kıymetinin bilindiği, eşsiz bir eser olan Cumhuriyetin erdemlerini hayatımıza yansıtmamız gerektiğini hatırlatan bir gündür. Dedi.

TAHMAZOĞLU:  ATATÜRK’Ü SAYGIYLA ANIYORUZ”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, vefatının 81. yılında rahmet, minnet ve şükranla andığını belirterek: "10 Kasım,  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı göstermemiz gereken bir gündür. Bu günde bizlere düşen en büyük görev;  Atatürk'ü ve en büyük eseri Cumhuriyet'i anlamak, Cumhuriyet'in değerlerini her koşulda korumak ve milletimizin çağdaş dünyada saygın bir yer edinebilmesi için, yorulmaksızın gayret etmek ve çalışmaktır"

FADILOĞLU: SAYGI, SEVGİ VE RAHMETLE ANIYORUM”

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 81. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Toplumun her kesimini kucaklayan, adını dünya tarihine yazdıran büyük bir lider Türkiye Cumhuriyeti’nin  kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde onu bir kez daha saygı, sevgi ve rahmetle anıyorum” ifadesini kullandı.

GTO: ATATÜRK'ÜN İZİNDE OLACAĞIZ

Ticaret Odası Başkanı M. Tuncay Yıldırım ve Meclis Başkanı M. Hilmi Teymur, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Gaziantep Ticaret Odası ailesinin daima Atatürk’ün izinde olacağını ifade eden GTO Başkanları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyeti için vazgeçilemez bir değer olduğunu belirtti. Aramızdan ayrılışının 81'inci yılında Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü sevgi, saygı, özlem ve rahmetle andıklarını belirten GTO Başkanları, “Bizler Atatürk’ün çizdiği yolda, gösterdiği hedeflere durmaksın ilerleyeceğiz. GTO ailesi olarak, aramızdan ayrılışının 81'inci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, aziz hatırları önünde saygıyla eğiliyoruz."

ÜNVERDİ: SAYGI VE ÖZLEMLE ANIYORUZ

Sanayi Odası Başkanı Adnan Ünverdi, “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 81. yıl dönümünde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz” ifadelerini kullandı. Atatürk’ün,  “Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir” sözlerini anımsatan Ünverdi, Ulu Önder Atatürk’ün ilkeleri, fikirleri ve eserleri ile daima yaşayacağını kaydetti.

GTB: ÖRNEK DEVLET ADAMI

Ticaret Borsası Meclis Başkanı Ahmet Tiryakioğlu ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akıncı, Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, İstiklal Mücadelesinin baş komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, örnek bir devlet adamı ve büyük bir komutan olduğunu belirtti, Başkanlar, "Ulu Önder’in ‘Büyük ölülere matem gerekmez, fikirlerine sadakat gerekir' sözlerinden hareketle ilke ve inkılapları doğrultusunda geleceğimize yön vermeye, iş dünyası olarak ülkemizin aydınlık yarınları için hep birlikte çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Tüm bu duygularla 81 yıl önce aramızdan ayrılan istiklal mücadelemizin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehit ve kahraman gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.”

DAĞLI: GURUR VE ONUR KAYNAĞI

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi dünyanın saygı ve takdirini kazanmış bir lidere sahip olmak, vefatının üzerinden 81 yıl geçmesine rağmen, millet olarak hepimiz için büyük bir gurur ve onur kaynağıdır” dedi. Prof. Dr. Dağlı, Büyük Önder Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81’inci yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptıkları, düşündükleri, kişiliği, askeri dehası, vatan sevgisi ve milletine olan inancıyla sadece dostları tarafından değil, savaştığı kişiler ve ülkelerden de takdir gördüğüne vurgu yaptı.

SÖZEN: ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Edibe Sözen, "Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, tarihe adını altın harflerle yazdırmış büyük bir asker, fikirleri ile dünya devletlerine örnek olmuş bir büyük devlet adamıdır. Milli ve manevi değerlerimiz, bir milleti ayakta tutan yegâne varlık sebebimizdir. Türkiye Cumhuriyeti, istikrarla büyümeye devam ederken karşısına çıkan her engeli milletimizden aldığı güç ve demokrasinin sarsılmaz iradesiyle aşmış ve aşmaya da devam etmektedir" dedi.

KİLECİ: ŞÜKRANLA ANIYORUZ

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Ahmet Fikret Kileci, Atatürk'ün vefatının 81. yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajında, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ebediyete intikalinin yıldönümünde saygı, rahmet ve özlemle anıyoruz" dedi.   Kileci, “Tarihin her döneminde hür yaşamış olan milletimizi tarih sahnesinden çekilmeye zorlayanlar, Atatürk'ün önderliğinde başlatılan istiklal mücadelemizle hüsrana uğratılmıştır" şeklinde konuştu.

ÇELİKTÜRK: CUMHURİYETE SAHİP ÇIKIN

İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, “Kurtuluş Savaşı’nın önderi ve Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz bir komutan ve büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin yıl dönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyoruz. 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' diyerek başlattığı Kurtuluş Savaşı'nı Cumhuriyetle taçlandıran Atatürk, sadece Türk milletini kurtarmamış, aynı zamanda kurtuluş mücadelesi veren tüm dünya milletlerine de örnek olmuştur. Atatürk'ün kurduğu laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti, sosyal hukuk devleti yapısı ile milli egemenliğin güvencesi, ekonomik, sosyal ve hukuksal tüm sorunların da çaresidir" dedi.

SOFUOĞLU: YOLUMUZU AYDINLATIYOR

Gaziantep Özel Anka Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Sofuoğlu, 10 Kasım dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lidere sahip olmanın gururunu yaşıyoruz. Kendisi aramızda olmasa da devrimleri, ilkeleri ve hedefleriyle bize önderlik etmeye, düşünce ve eserleri ile her zaman bizim yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.”dedi. Sofuoğlu, '"Kendisi aramızda olmasa da, devrimleri, ilkeleri ve hedefleriyle bize önderlik etmeye, düşünce ve eserleri ile her zaman bizim yolumuzu aydınlatmaya devam edecek olan Mustafa Kemal Atatürk gibi bir lidere sahip olmanın gururunu yaşıyor, onu bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.”

KARACAN: ÖZLEM İLE ANIYORUZ

DSP Gaziantep İl Başkanı Mehmet Ali Karacan, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ’ü ölümünün 81. Yılında sevgi, saygı, minnet ve özlem duyguları ile anıyoruz. Ulus olarak biliyoruz ki; bu 10 Kasım da Atatürk’ü anmak, ilke ve devrimlerini sahiplenmek çok daha anlamlı ve önemlidir. Çünkü Atatürk; Türkiye'nin olmazsa olmazları olan Laik Cumhuriyetimize, toprak bütünlüğümüze ve ulusal birliğimize yönelik tehdit ve tehlikeler, çok daha belirgin bir şekilde ortaya çıkmıştır. Özellikle belirtmeliyim ki; toplumumuzun her kesimi giderek büyüyen bu tehdit ve tehlikenin farkına varmaya, Atatürk ilke ve devrimlerini her geçen gün daha büyük bir kararlılıkla sahiplenmeye savunmaya başlamıştır. Bu aynı zamanda Atatürk’ün büyüklüğünün de kanıtıdır" dedi.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum