1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Savunma sanayide büyük adım
Savunma sanayide büyük adım

Savunma sanayide büyük adım

Ticaret Odası Gaziantep’in savunma sanayi alanında pay sahibi olabilmesi adına girişimlerine hız verdi.

A+A-

Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Uğur Acıoğlu, “Savunma Sanayi” konusunu gündeme getirmek ve savunma sanayisi için en uygun yatırım alanlarından birisi olan Gaziantep için girişimlerde bulunmak üzere Ankara’ya gitti.

İLMEK İLMEK DOKUYORUZ

Gaziantep’in şu anki konumuna ilmek ilmek dokuyarak geldiğini ifade eden Acıoğlu, “Gaziantep ticaretiyle, kültürüyle, turizmiyle, çalışkanlığı ve üretkenliğiyle Türkiye’nin en önemli şehirlerinden birisidir. Gaziantep’in üretim çeşitliliğine baktığınızda birçok sektörde söz sahibi olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz. Fakat uzun süredir üzerinde tartıştığımız ve sorular sorduğumuz bir konu var. Üretken insanları ve gelişmiş sanayisiyle Gaziantep’te neden savunma sanayi alanında yatırımlar yapılmıyor? Oysaki şehrimiz bu yatırımlar için biçilmiş kaftan. Biliyorsunuz ki “Lojistik Köy” projemizle de lojistik alanında da bir merkez konumuna geleceğiz. Bilgi, birikim ve nitelikli eleman konusunda da örnek bir şehiriz. Bu noktadan hareketle Ankara’ya giderek ülkemizin savunma sanayi alanında önde gelen kuruluşlarına ziyaretler gerçekleştirdik.”

İRTİBAT OFİSİ AÇILACAK

Acıoğlu, Gaziantep’e Savunma Sanayi Başkanlığının bir irtibat ofisinin açılması konusunda fikir birliğine vardık. Ankara’da yapılan ziyaretler hakkında da bilgiler veren Acıoğlu, “İlk olarak HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mustafa Şenol’u ziyaret ettik. Son derece verimli geçen ziyarette HAVELSAN’ı Gaziantep’e davet ettik. Yakın zaman içerisinde GTO üyelerini HAVELSAN yetkilileriyle bir araya getirerek ortak projeler üretmeye çalışacağız.” İfadelerini kullandı.

LOJİSTİK ÖNEMİ BBÜYÜK

Savunma Sanayii Başkanlığı Başkan Yardımcısı Harun Çelik’e yaptıkları ziyarete de değinen Acıoğlu, Gaziantep’in savunma sanayi alanında faaliyet göstermesinin lojistik anlamda önemine dikkat çektiklerini belirterek, “Gaziantep’e Savunma Sanayi Başkanlığının bir irtibat ofisinin açılması konusunda fikir birliğine vardık. Bu ofis GETHAM’da olacak. Önümüzdeki süreçte iş birliklerimiz de artarak devam edecek.” dedi.

EKİP OLARAK GİTTİLER

Ankara’ya ziyaret gerçekleştiren GTO heyetinde Acıoğlu’nun yanı sıra, GTO Yönetim Kurulu Muhasip Üyesi Yılmaz Duman, Yönetim Kurulu Üyeleri Sinan Bay, Mustafa Eryoldaş ve GETHAM Genel Müdürü Onur Akar yer aldı. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.