Çetin’in ıslak imzalı istifa dilekçesinde, 10 Mart olarak atılması gereken tarihin 10 Nisan olarak yazıldığı görüldü. Çetin, kendisi ve ailesi üzerinden partisinin yıpratılmasına müsade etmeyeceğini söyledi. Çetin’in milletvekilleri ve teşkilatlara teşekkür ederken, Belediye Başkan ve adaylarını anmaması dikkat çekti.

Yerel Seçim öncesi çalışmalarını sürdüren Çetin, şok bir kararla sosyal medya hesabı üzerinden istifasını duyurdu. 

Efe’nin hayali gerçek oldu Efe’nin hayali gerçek oldu

İŞTE O DİLEKÇE

AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, sosyal medya hesabından paylaştığı istifa dilekçesinde, “Kıymetli Gaziantepli Hemşehrilerim,  06.07.2023 tarihinde üstlendiğim AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı görevimden bugün itibarıyla Genel Merkezimizden affımı istedim.  Gazi şehrimize hizmet etme fırsatı veren Sn. Cumhurbaşkanımıza, Teşkilat başkanımız sayın Erkan Kandemir ve ekibime şükranlarımı sunuyorum.’’

ÇETİN TEŞEKKÜR ETTİ

Şahsı üzerinden yürütülen kampanya ile partisinin yıpratılmasına müsaade etmeyeceğini kaydeden Çetin,‘’Bu zorlu süreçte beraber omuz omuza yol yürüdüğümüz mesai arkadaşlarımıza destek veren milletvekillerimize ve beraber çalıştığımız tüm kademedeki teşkilat mensuplarımıza teşekkür ederim. Şunu ifade ederim ki şahsım üzerinden yürütülen çirkin kampanyadan ailemi ve partimin yıpratılmasına asla müsaade etmeyeceğim. Kamuoyuna saygı ile duyurulur’’ ifadelerini kullandı.