Abdulkadir Konukoğlu Spor ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende mezunlara seslenen SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “Anne babanıza gösterdiğiniz sevgi ve şefkati hastalarınıza da göstereceğinize inancımız tam” dedi.  “SANKO Grubu’nun 120’nci yılını kutladığımız dönemde sizleri mezun etmenin mutluluğunu yaşamak bizler için ayrıcalıktır” diyen Konukoğlu, şunları kaydetti: “Velilerimizin çocukları üzerinde çok büyük emekleri var, kendilerine teşekkür ediyorum. Sevgili öğrencilerimizle gururlanıyoruz. Bundan sonra her biri sağlık ordusunun birer neferi. Ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa hayırlı hizmetlerde bulunarak meslek hayatlarını başarılarla taçlandırmalarını temenni ediyorum.”

GÜZELBEY BİLGİ VERDİ

SANKO Üniversitesi Hastanesinin kurulması sürecinde katkıları bulunan Eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ise şöyle konuştu: “SANKO Üniversitesi Hastanesini kurmak için büyük fedakarlıklar yaparak Gaziantep’e kazandıran merhum Sani Konukoğlu’nu rahmetle anıyorum. ‘Hastane kapısında beklemeyen hastanenin kıymetini bilmez’ derdi. Çok vizyoner bir insandı. Daha sonra bayrağı devralan evlatları aynı misyonu sürdürdü.  Belki hastane yerine farklı yatırım yapsalar para kazanırlardı ama her şeyin para olmadığı ve Gaziantep’e de böyle bir sağlık hizmetinin şart olduğu düşüncesiyle bu hastane kuruldu. Mezuniyet sevinci yaşayan kıymetli öğrencilerimizi ve değerli ailelerini kutluyor, hocalarımıza teşekkür ediyorum.”

 DAĞLI DUYGULANDIRDI

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, temel amaçlarının üretken, yenilikçi, bilgisi ve özgüveni ile üstleneceği sorumlulukları başarıyla yerine getirecek, etik değerler çerçevesinde araştırma yaparak evrensel bilgi üretimine katkı sağlayan bireyler yetiştirmek olduğunun altını çizdi. SBF ve SHMYO’nun yanı sıra, Lisansüstü Eğitim Enstitüsünden de 2023-2024 eğitim öğretim yılında 17 öğrenci mezun verdiklerini vurgulayan Prof. Dr. Dağlı, “Üniversite olarak bu yıl ilk doktora mezunumuzu vermenin haklı gururunu yaşıyoruz” diyerek mutluluğunu dile getirdi.

KATILIMCILAR

Çocukların karne sevincine ortak oldu Çocukların karne sevincine ortak oldu

Mezuniyet törenine; Üniversite Mütevelli Heyeti Onursal Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, Başkan Yardımcısı Ali Konukoğlu, Mütevelli Heyeti Üyeleri İhsan Akyol, Dr. İbrahim Konukoğlu, Üniversite Genel Sekreteri Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ayşen Bayram, SANKO Üniversitesi Hastanesi Genel Müdürü Dr. Sermet Kileci, SANKO Holding Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Koordinatörü Arif Özefe, Sani Konukoğlu Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Naci Boran,  SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, öğretim üyeleri ve öğrencilerin aileleri katıldı. Tören, Lisansüstü Eğitim Enstitüsünden 17, SBF’den 186, SHMYO’dan 180 olmak üzere 383 öğrencinin kep atması ve anı fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

Editör: Leyla Özekşi Polat