Anadolu sanayileşmesinin öncülerinden, Sanko Holding’in kurucusu, hayırsever işadamı Sani Konukoğlu, vefatının 20. yılında, Hacı Sani Konukoğlu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri tarafından, kabri başında anıldı.

Okul Müdürü Yüksel Baykal, Asri Mezarlık’ta Sani Konukoğlu’nun kabri başında yaptığı kısa konuşmada, “Burada toplanmamızın amacı, öğrencilerimize değerler eğitimi kapsamında ‘Sorumluluk ve Vefa’’ duygusunu aşılamaktır. Bu manada okulumuz kurucusu ve isim sahibi merhum Hacı Sani Konukoğlu’nu kabri başında anmaktayız” dedi.

HER ALANDA ÖRNEK

Okulun, 1996-1997 eğitim öğretim yılında, tekstil sektöründe Gaziantep’in ve Türkiye’nin ötesinde, dünyanın önemli gruplarından SANKO Holding’in sahibi olan Konukoğlu Ailesi tarafından yaptırıldığını anımsatan Baykal, “Tekstil eğitiminin önemini bilen Konukoğlu Ailesi, Gaziantepli gençlere gelecekleri ile ilgili mesleki eğitim vererek bu alanda da örnek teşkil etmiştir” diye konuştu.

4 LİSE VAR

Okullarında Anadolu Meslek Lisesi, Anadolu Teknik Lisesi, Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi olmak üzere 4 lise bulunduğunu; Bilişim Teknolojileri, Elektrik Elektronik Teknolojileri, Endüstriyel Otomosyon Teknolojileri, Tekstil Teknolojileri ve Giyim Üretim alanlarında eğitim verildiğini kaydeden Baykal, kendilerine bu olanağı sağlayan Konukoğlu Ailesine ve Sani Konukoğlu’na minnettar olduklarını söyledi. Okulda 1 bin 605 öğrenciye eğitim verildiğini vurgulayan Baykal, “Sani Konukoğlu’na minnet duygularını her zaman taze tutmak, kabri başında hazır bulunup ruhunu şad etmek amacıyla toplandıklarını, dualarının hayırsever Sani Konukoğlu ve ailesine“ olduğuna vurgu yaptı. Anma programına, okul Müdür Yardımcısı Harun Ezer, Değerler Eğitimi Sorumlu Öğretmeni Hacı Bahar ve arkadaşlarını temsilen 11 U sınıfı öğrencileri katıldı.

HABER MERKEZİ