Slovakya’nın Bratislava kentinde yapılacak Avrupa şampiyonasında ülkemizi temsil edecek olan Gaziantep Polisgücü yolculuk öncesi moral yemeğinde bir araya geldi.

Guzu kebap salonunda gerçekleştirilen yemeğe hokey federasyonu başkanı Sadık Karakan, Gençlik hizmetleri ve spor il müdürü Yahya Şahan, Polisevi müdürü Recep Emol, Polisgücü spor kulübü başkanı Hilmi Tütüncüler, hokey il temsilcisi Ali Koç, Polisgücü yönetim kurulu üyeleri Mehmet Gülenler, Mehmet Kaplan, milli takım antrenörleri Mesut Kasım, Yusuf Kasım ve sporcular katıldılar.

Yemekte federasyon başkanı ve yöneticilere başarı söze veren Polisgücü hokey takımı sporcuları, Türkiye’nin geleceğini oluşturmak adına söz verdiler.

ÇITAYI YÜKSELTMELİYİZ

Türkiye’de hokeyin en üst dönemlerini yaşamaya başladığını söyleyen Hokey Federasyonu Başkanı Sadık Karakan, “Bu yükseliş Avrupa’ya da yansıdı ve artık Avrupa’da sürekli dereceler alıyoruz. Bunun elde den siz sporcularımızdır ki bunların birçoğu da Polisgücü’nde oynuyor. Dolayısıyla bir seri yakalayınca hem onu muhafaza etmemiz hem de çıtayı yükseltmemiz gerekiyor. Bu nedenle çok ağır bir sorumluluk altındasınız” dedi.

DÜNYA LİGİNE ÇIKIYORUZ

Türk hokey milli takımının Dünya hokey ligine girdiğinin müjdesini veren Karakan, “Bu sene Kazım ayı içerisinde Katar’ın Doha şehrinde hokey tarihinde ilk defa biz Dünya ligi grup maçlarına çıkıyoruz. Sizin Slovakya’da göstereceğiniz performans Kasım ayında ki milli takımada ölçü olacak. Daha net söylemek gerekirse sizin oradaki performansınız, hocalarınızın bize vereceği rapor belki sizin Türk milli takımını Dünya Hokey liginde temsil etme şansını verecek. Bu nedenle sporcular açısından çok önemli” dedi.

SEÇKİN ÜLKELERLE MÜCADELE EDECEĞİZ

Temmuz ayı içerisinde Portekiz’de 21 yaş altı Avrupa şampiyonasının olacağını belirten Karakan, “Milli takım kadrosu belli, sizin içinizde de milli takımda görev alacak arkadaşlarımız var kimse ismini bilmiyor. Biz bunu açıklamadık çünkü orada ki göstereceğiniz performanslarla aranızdan çıkacak arkadaşlar olabilir sizlerde ona göre mücadele edeceksiniz. Şampiyon kulüpler kupasını federasyon olarak milli takım kadar önemsiyoruz. Kapalı salonda Malatya şampiyon olunca Türkiye’nin derecesi arttı. Onun bir adım sonrası artık Dünyanın en üst düzey ülkeleri ile oynayacağız. Sizde Slovakya’da bu dereceyi yaparsanız biz önümüzde ki yıl Türkiye kulüpleri olarak çok daha seçkin ülkelerle mücadele etme şansını yakalayacağız. Bu açıdan da son derece mühim” dedi.FAVORİ BİZİZ

Geçen sene ki mücadeleden dolayı hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade eden Karakan, “Aslında geçen sene Azerbaycan hariç oranın favorisi bizdik ama adına talihsizlik, şanssızlık, basiret bağlanması ve sizin işinizi ciddiye almadığınızı diyelim. Bu sene 8 ülkenin kulübü katılıyor bu şampiyonaya. Ben bu ülkeleri inceledim, sizlerde zaten rakiplerinizi biliyorsunuz orada yine biz favori ülkeyiz. Çünkü son bir yılda dahi ülkemizde ki hokey inanılmaz gelişti, siz sporcularımız gelişti. Gerek antrenörlere ve gerekse de sizlere Dünyanın en iyi antrenörlerini getirerek seminer verdirdik ki biz de Dünyada bu ülkeler nasıl ileri gitmişse, nasıl bir yolda gitmişlerse bizim ülkemizde de bu olsun diye federasyon olarak hiçbir masraftan kaçınmadık. Zaten görevimiz bunu sağlamaktı, şimdi siz buna Slovakya’da son noktayı koyup bunu tescil edeceksiniz. Türkiye’nin büyüyüp geliştiğini tescil etmeniz açısından önemli” diye konuştu.

TÜTÜNCÜLER “BAŞARIYA İNANIYORUM”

Geçen sene kaza yaptıklarını belirten Polisgücü spor kulübü başkanı Hilmi Tütüncüler, “Bu sene iyi bir derece ile döneceğinize inanıyorum. Sizlerinde inandığını biliyorum, çalışmalarınızı gördüm gayet iyiydi. Bizleri de sizleri de mutlu edecek sonuçlarla döneceğinizi biliyorum. Hepinize başarılar diliyorum. Avrupa’ya gidişimize ciddi katkılarından dolayı bayın Mehmet Kaplan arkadaşımız ve onların destekleri ile birlikte yine kendi akrabası olan Yasin Kaplan’ın önemli destekler sundular, katkılarından dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÖZEKŞİ “KENDİNİZİ MANŞETLERE TAŞIYIN”

Polisgücü hokey takımlarının başarısını manşetlere dönüştürmek için elde edecekleri başarının çok önemli olduğunu belirten Gaziantep27 gazetesi imtiyaz sahibi Ökkeş Özekşi, “Başarısızlığınız hepimizi üzer sizleri manşete taşıyamayız. Sadece başarı ve iyi haberler geldiğinde her gün bunu manşet yapalım. Bunu bize yaptırabilirseniz tanıtımınız çok iyi olur. Bakın Gaziantep Büyükşehir Belediyespor Türkiye 1. basketbol ligine çıktı v şehirde tur atıldı. Sizlerde bunu başarabilirseniz sizlerde tur atarsınız. Aranızda milli olacak sporcular var ama siz sürpriz yapında milli oyuncu sayınızı artırın” dedi.