Baskında çok sayıda sahte zeytinyağı ele geçirilirken, Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Karayılan, takibe alınan 8 işletmeden 4’ünün kapatıldığını söyleyerek, “Sahtekarlara müsaade etmeyeceğiz’’ dedi.

Baskına ilişkin açıklamalarda bulunan Karayılan, “Sağlıklı gıdaya ulaşmak hepimizin hakkı… Gazi şehrimize hizmet etmekten şeref duyuyorum. Mesai kavramı gözetmeksizin 24 saat hizmette sınır yok. Gündüz kapalı olduğundan gece çalıştığından şüphelendiğimiz sahte zeytinyağı yapan bir işletmeye saat 23.00’da gece baskını yaptık”

2 araç şarampole devrildi 2 araç şarampole devrildi

SUÇ DUYUSUNDA BULUNACAĞIZ

Zabıta ekiplerinden destek aldıklarını anlatan Karayılan, ‘’Can-darp tehlikesi bulunduğundan bu hususta zabıtamızdan destek aldık. Emeği geçen arkadaşlarımı canı gönülden tebrik ediyorum. İşletme mühürlenerek ürünlerine el konulmuştur. Ayriyeten 500 bin TL idari yaptırım uyguladık. Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunacağız. Mücadelemiz sonuna kadar sürecek. Halk sağlığını tehdit eden ve üreticimizin emeklerini heba eden bu tarz sahtekarlara bugüne kadar göz açtırmadık bundan sonrada müsaade etmeyeceğiz.’’

VAZGEÇİN

Karayılan, ‘’Takibimize aldığımız 8 işletmeden,4 tanesini kapattık. Polisimize ve Zabıtamıza desteklerinden dolayı ayrıca çok teşekkür ediyorum. Sahtekarlara tavsiyem sahtekarlıktan vazgeçsinler’’ ifadelerini kullandı.