İlklere imza atan ve ilçelerle ilgili projelerini yerinde anlatan Şahin, bu yöntemiyle büyük alkış aldı. Nizip, Oğuzeli ve Karkamış’a giderek belediye başkan adaylarıyla birlikte vatandaşlarla bir araya gelen Şahin’in bugünkü durağı ise Yavuzeli ve Araban olacak. 

O duruşma ertelendi O duruşma ertelendi

HER GÜN BİR İLÇEDE

Başkan Fatma Şahin, Nizip’le başladığı proje açıklamasına Oğuzeli ve Karkamış ile devam etti. İlçelerde yapılacak olan hizmetler ve projeleri anlatan Şahin, büyükşehir için de notlarını aktardı. 

NİZİP’TE BÜYÜK ALKIŞ

Şahin, Nizip ilçesi için yeni döneminde yapılacak çalışmalarını vatandaşlarla paylaştı. Şahin, ilçede bulunan Millet Bahçesi içindeki Kültür Merkezi’nde, Niziplilerin yoğun ilgi gösterdiği Beyanname Toplantısı’nda yeni tesisler, çevreci planlar, yeni yaşam alanları, turizm çalışmaları, ulaşım ve altyapı projelerini sunumla anlattı.  Programda ayrıca Nizip Belediye Başkan Adayı Hacı Fevzi Akdoğan’ın Nizip’e kazandırılacak çalışmaları da gösterildi. Programa Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı’da katıldı. 

BELKIS İÇME SUYU ARITMA TESİSİ BÜYÜK BİR DİNLENME ALANI SUNACAK

Nizip’e yapılacak  3 milyar TL yatırımlı Belkıs İçme Suyu arıtma Tesisi anlatan Şahin, şunları anlattı: “650 dönüm üzerine kurulacak Belkıs İçme Suyu Arıtma Tesisi ise hizmet vermeye başladığında günlük 1 milyon metreküp su arıtma kapasitesine sahip olacak. Tesis, dünyadaki en son teknoloji ile donatılırken sosyal alanları ile bir cazibe merkezi yaratılacak. Tesisin çevresinde biyolojik gölet, yeşil alanlar, restoranlar, misafirhaneler, dinlenme alanları, kafeler, su müzesi, kaskat tipi havalandırma, park alanları ve helikopter pisti yer alacak”

BÜYÜKŞEHİR İŞ BİRLİĞİNDE İLÇENİN ALTYAPISI GÜÇLENDİRİLİYOR

“Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Nizip Belediyesi iş birliğinde gelişen ilçenin altyapısı güçleniyor. İlçe merkezi ve bağlı mahallelerde yeni yerleşim alanlarının altyapı ve kanalizasyon sistemleri otomasyon ve akıllı altyapı sistemleriyle kuruluyor. Planlanan projeler dahilinde ise 30 kilometre içmesuyu ve 25 kilometre kanalizasyon hatlarıyla içmesuyu depoları yapılacak.  “ 

NİZİP DOĞU İLERİ BİYOLOJİK ATIKSU ARITMA TESİSİ

“Nizip’in kuzeyinde yer alan Fıstıkkent ve yeni imar bölgelerinin oluşan atıksuları ile içlenin doğu bölgesinde bulunan atıksu terfi merkezinin iptal edilerek, ilçenin doğusunda cazibeyle çalışacak yeni İleri Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi planlanıyor. Tahmini 1.5 milyar TL’lik projenin temelleri yakın zamanda atılacak. “

NİZİP YENİ KONVENSİYONEL İÇMESUYU ARITMA TESİSİ

Nizip’e yapılacak ve hizmet verecek yeni Konvensiyonel İçmesuyu Arıtma Tesisi yeni dönemde tamamlanmasıyla uzun vadede ilçenin su arıtma problemini ortadan kaldıracak. Yakın tarihte temelleri atılarak başlayacak çalışmanın tahimin 1.5 milyar TL’lik bir yatırım maliyeti olması tahmin ediliyor. 

NİZİP ÇAYI EYLEM PLANI İÇİN YENİ TESİS

Nizip Çayı’nın temiz akması ve çevresindeki doğal yaşamın korunması için yeni ileri biyolojik arıtma tesisi yapılacak. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) iş birliğinde 2024 yılında inşaata başlanacak proje, günlük 250 bin metreküp kapasite ile çalışacak. 

FISTIK KENT İLE NİZİP GENİŞLEYECEK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Nizip Belediyesi iş birliğinde yürütülecek, Nizip’te yeni kentleşme modeli ile kurulacak Fıstık Kent, 100 bin kişilik yeni yaşam alanı sunuyor. Fırat manzarası, otobanlara yakınlığı ve yeşille iç içe olacak yeni yaşam alanı, 2 milyon 526 bin 100 metrekarelik alanda inşa edilecek 20 bin konut barındıracak. Çalışmada ticarethaneler, sosyal donatı alanları, okullar ve camiler bulunacak, yaşanabilir yeni bir kent Nizip’e kazandırılacak.