1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şahin’in hedefi gönüllü dönüşüm
Şahin’in hedefi gönüllü dönüşüm

Şahin’in hedefi gönüllü dönüşüm

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Aydınlar Mahallesi afet riski altında alan sınırlarında kalan taşınmazların trampasını gönüllü dönüşümle yapmak istediklerini söyledi.

A+A-

Şahin, ”Ev isteyene rezerv alanı yaptığımız Güzelyurt veya Büyükşehirin Kızılhisar’da yaptığı dairelerden teklif  ediyoruz. Arsa isteyene Taşlıca’dan arsa vereceğiz. Mümkün olduğu kadarıyla, mahkemeye gitmeden bir dönüşüm yapmak istiyoruz” dedi.

TRAMPA EDİLECEK

Büyükşehir Belediye meclisinde gündemin 59. maddesi olan mülkiyeti belediyeye ait olan tapunun Şehitkaml ilçesi, Güzelyurt Mahallesi, pafta 21M-4A, ada 5802, parsel 1’de kayıtlı 20.629,12 m2’lik taşınmaz üzerinde bulunan kat mülkiyetli 1+1 ve 2+1 bağımsız bölümler konutların ile pafta 21M-4B, ada 5803, parsel 1’de kayıtlı, 2931,96 m2’lik taşınmaz üzerinde bulunan K bloktaki kat mülkiyetli 3+1 bağımsız bölümlerin konutların, mülkiyeti belediyemize ait olan tapunun Şahinbey ilçesi, Küçükkızılhisar mahallesi ada 984, parsel 1’de kayıtlı 16.554,41 m2’lik taşınmaz üzerinde bulunan A,B,C,D,E bloktaki kat irtifaklı 3+1 bağımsız bölümlerin konutların, belediyemiz tarafından Aydınlar Mahallesi Afet Riski altındaki alan sınırları içerisinde kalan, mülkiyeti şahıslara ait olan kamulaştırma işlemine konu olan taşınmazların 2942 sayılı kamulaştırma kanununun 26. maddesi kapsamında trampa işlemine konu olması sonucunda hak  sahipliği tesbit edilen vatandaşların borçlanması durumunda borçlarını peşin olarak ödemesi, alacaklı olmaları durumunda ise taşınmaz mal bedelleri arasındaki farkın idaremizce peşinen ödenmesi maddesi okundu. 

EV İSTEYENE EV, ARSA İSTEYENE ARSA VERECEĞİZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin gündem maddesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Aydınlar Mahallesi afet riski altındaki alan sınırlarında kalan taşınmazların trampasını gönüllü dönüşümle yapmak istiyoruz. Ev isteyene karşıya rezerv alanı yaptığımız Güzelyurt veya Büyükşehirin Kızılhisar’da yaptığı dairelerden teklif  ediyoruz. Taşlıca’da imar komisyonunda geçirdiğimiz maddelerde ben ev istemyorum arsa istiyorum diyene Taşlıca’dan parselasyon yapıyoruz oradan arsa vereceğiz. Parasını isteyene de parasını vereceğiz. Gönüllü, mümkün olduğu kadar mahkemeye gitmeden, herkesin ihtiyacına göre bir dönüşüm yapmak istiyoruz” dedi. Leyla ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum