Yoğun bir Alevi vatandaş tarafından ilgiyle  karşılanan Şahin, “İyilik de  yarışmak, hayırda yarışmak iyi insan olmak için bir Gaziantep modeli oluşturduk. Bu rabbimin verdiği bir vahdet sıfatı. Yüce kitap bunu o kadar güzel açıklıyor ki  vahdet sıfatıyla açıklıyor, ben topluluklara ayırdım diyor, Benim burada yaptığım tercih bu..  yüce kitabın içerisine baktığınız zaman; bu bakış bize bir yol gösteriyor. Bu bakışa baktığınız zaman sen ben yok biz varız.  Bu bakışa bakarsanız ayrımcılık yok. Canla başla bu memleket için çalışmamız gerekiyor. Gaziantep Modelinin ruhunda da bu var” dedi. 

ÇOLAK’TAN MESAJ

Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şube başkanı Hasan Çolak ise yaptığı konuşmada Alevi Kültür Derneğini ve Cemevini  yöneten  yolsuzluktan dolayı görevden alınan eski yöneticilerin algı haberleriyle alevi toplumunu aldattıklarını ifade ederek alevi toplumuna yakışmayan davranışları ve yolsuzlukları, derneği kendi şahsi çıkarlarına kullanmaları nedeniyle görevi kendilerinden alıp yeniden olağanüstü seçim yaparak yönetime seçildiklerini ifade etti.

KİMLER KATILDI ?

Erhan Özeren hayata tutunamadı Erhan Özeren hayata tutunamadı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin Düztepe Cemevi Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep şubesini ziyaretine Gaziantep Milletvekili Mesut Bozatlı Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan yardımcısı Halil Uğur, Gaziantep Kent Konseyi Başkanı Samet Bayrak ve çok sayıda Alevi vatandaş katıldı