1. YAZARLAR

  2. HACI YILDIZ

  3. ŞAHİNBEY'E GÖNÜL VEREN BELEDİYE BAŞKANI
HACI YILDIZ

HACI YILDIZ

Yazarın Tüm Yazıları >

ŞAHİNBEY'E GÖNÜL VEREN BELEDİYE BAŞKANI

A+A-
 Türkiye'nin  57 İlinden daha büyük  Şahinbey Belediyenin Nüfusu  926.544.. Toplam181 mahallesi var . Geçmişten gelen bir çok mahallesi gecekondu ve çarpık yapılaşma olduğu için böyle bir ilçede belediye başkanlığı yapmak elbette hiçte kolay değil. Bu kadar yoğun Nüfusa birde Suriyeli göçmelerini eklersek 2 milyon nüfus olarak görmek mümkün 
29 Mart 2009 dan bu yana 3 dönem üstüste hemde vatandaşın yüzde 70 inin desteği ile belediye başkanlığını kazanmış.. Temek ki Şahinbey de yaşayan % 70 inin gönlüne girmiş. Onun için ,Şahinbey'e gönül vermiş belediye başkanı deniliyor.. 
Başarı ekip işi sayın Tahmazoğlu da iyi bir ekip oluşturmuş, hep beraber gece gündüz , şahin beye daha iyisini nasıl yapar diye çalışıyor. 
 Başkanı Sayın Mehmet Tahmazoğlu belediye hizmetlerini tanıtan bir broşür dağıtıyor. Aldım inceledim değerlendirdim, yanlış yok, abartmak yok ,ne yapıldıysa onu yazmış. Takdir etmemek mümkün değil, fakat kentimizde oturan insanlarımızın yapılanların tamamını görme ve bilme imkanı yok. Bu amaçla bu yazıyı kaleme alma gereği duydum.
 
Mavikent, Yazıcık, Perilikaya, Çamlıca, Yeşilvadi, Şehit ve Gaziler gibi devasa toplu konut projeleriyle düzenli kentsel yaşama katkı sağlandı. Kentsel dönüşüme önemli katkılar sağlandı. İlçemiz Şahinbey'e Layık bir Kongre Merkezini Hizmete açarak önemli bir ihtiyacı karşıladı.
Vatandaşın alışverişini temin için 12 semt pazarı hayata geçirdi. Yeterli mi? Elbette değil. Bu pazar yerleri  her semtte yapılmaya devam edilmeli. Sayın Tahmazoğlu, yeşil alanlar konusunda  yaptığı hizmetle takdire şayan işler yaptı. Yeşilvadi ve Şelale parkı hizmete sunarak ilçenin nefes borusunu açtı.
Şehrimizin ve İlçemizin tarihi ev ,konak , hanlarını ve Camilerini yeniden restore ederek enkaz olmaktan kurtardı.Bugün bu tarihi ve kültürel mekanlarda dizi filmler çekilmesi ve turizme açılması elbette takdir edilecektir. Ayrıca 190 Adet Sosyal Tesis yapıldı, bu tesislerden 512 bin insanımız faydalandı. 4 adet yüzme havuzu yapıldı, bunlar Şehrimizde ilklerdi. Evlenen gençlerimize destek olmak amaçlı sosyal yardım yapılarak,27 bin çiftimize  mutlu edildi. 
Çiftçimize  destek  amaçlı 900 bin adet Zeytin ve Fıstık fidanının yanı sıra, yem ,buğday tohumu ve Gübre desteği verdi, vermeye devam ediyor.
Öğrencilere Kırtasiye yardımı yaptı. Spor ayakkabıları verdi. Dar gelirli yoksul vatandaşları kimseye muhtaç etmeyecek çok önemli bir hizmet olan Soysal ''MARKET kart olayı ile 
2012 yılında hizmete sunulan"Sosyal Market"aracılığıyla 86.225 aileye , gıdadan,giyime,ayakkabıdan temizlik malzemesine kadar birçok ihtiyacını "Şefkat Kart"ile düzenli olarak her ay yardımlarını almaya devam ediyorlar.
 
Bence Sosyal Belediyecilik anlamında en önemli hizmettir. Dar gelirli olan vatandaşların sağlıklı yaşaması için adından söz edilecek hizmetlerden birisidir.
Yapımı devam eden Gaziantep'in kültürel değerlerini yansıtacak olan Sahaflar Çarşısı Mecidiye Han çok yakında hizmete sunulacak.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından halkın sosyal ve kültürel hayatına önemli katkı, değer katacağı düşündüğü projelerden olan, her ilde bulunmasını istediği 3 adet Millet Kıraathanesini hizmete açtı. 
Engelli vatandaşlarımıza "Bir gün değil 365 gün beraberiz" sloganı ile şimdiye kadar 2.204 adet   şartsız koşulsuz akülü manüel ve spastik tekerlekli sandalye verdi.
Bunlar belli başlı hizmetler, daha yazamadığım nice kaide değer başka hizmetleri de var.Bu Hizmetleri görünce bir gazeteci olarak ,bir Şahinbeyli olarak teşekkür etmekten kendimi alamadım.
 
ELBETTE EKSİKLER DE VAR
 
       Ama gördüğüm bazı eksikleride yazma gereği duydum. Şöyle ki ;
 Geçmişte yapılan bazı sokak ve caddelerdeki kilit taşları olan yerlerin asfalt yapılması lazım. Çünkü, bu cadde ve sokaklar da yeterli olmadığı, alt yapıları kilit taşına uygun değil .Yoğun araç geçen bu yollar da yer yer görülen çökmeler nedeniyle araçlara zarar veriyor.
  Bazı sokak ve caddelerde daha önceleri yapılan asfaltların sürekli üstüste yapılması ile asfalt yükseldiği için olası yağmurda evleri su basıyor .Eğer asfalt yapılacaksa altta kalan asfaltlar kazınarak kalıcı olarak daha düzgün yapılması gerekir.
  • _Boğaziçi  caddesindeki yol yapım çalışması  çok uzadı vatandaş rahatsız bir an önce bitirilmeli.
  • _Hoşgör Mahallesinde boşaltılan evlerin bir çoğunu kullanılmadığı için harabe görünümünde ve içinde UYUŞTURUCU, FUHUŞ, HIRSIZLIK suçlarını işleyen kişiler barınmaktadır.Bunların ya kamulaştırma , yada yıkılarak temizlenmesi gerekir.
_Höşgör Mahallesinde yapılmakta olan Boğaziçi caddesi güzergahında bir çok meskenin  belediyece kamulaştırıldığı biliniyor.Boş ve Müsait olan bir yerde tüm semtin ihtiyacını görecek uzay çatılı bir pazar ve sosyal tesis yapılması önemli bir ihtiyacı karşılar.Bu konuda Sayın başkanın verdiği taahhüt beklentisi vatandaşlarca dillendiriliyor.Geçenlerde Elazığ'da yaşanan 6-8 depremde şehrimizde hissedebilen deprem, kentsel dönüşümüm acili yetini bir kez daha gösterdi. 
 Şahinbey ilçesine yaptığı hizmetlerle vatandaşın takdirini alan Şahinbey başkanı ,Mehmet Tahmazoğluna yönelik bazı basın da olumsuz haberleri görünce, bende birazda haksızlık yapıldığını düşünerek ,Başkan Mehmet Tahmazoğlunu ,belediye başkanlığı döneminde Şahinbey için yaptıkları hizmetleri gördüğüm ve bildiğim için bu yazıyı kaleme almak istedim.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.