1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şahinbey'de hizmet gezisi
Şahinbey'de hizmet gezisi

Şahinbey'de hizmet gezisi

Tahmazoğlu, Şelale Park’ta çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi.

A+A-

Şahinbey Belediyesi Meclis üyeleri, İslam Bilim Tarih Müzesi, Sosyal Market, Hoş Geldin Bebek, kentsel dönüşüm çalışmaları, Özdemirbey Caddesi, Çamlıca Konutları Şehreküstü Konakları, Şıh Meydanı, Millet Kırathanesi, Şahinbey Milli Mücadele Müzesi, Perilikaya ve Yeşilvadi konutları, 1 Milyon 700 bin metrekare alan üzerine kurulan Türkiye'nin en büyük parkı Yeşilvadi Millet Bahçesi, Mavikent Konutları, Şahinbey Oto Sanayi Sitesi ve Oto Galericiler Sitesi, bölgenin en büyüğü olan Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’ni gezdiler. Tahmazoğlu, Şelale Park’ta çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgiler verdi. Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) Proje ve Finansman Müdürü Cemal Baş’ında katıldığı toplantıda, Cemal Baş, Şahinbey Belediyesi’nin Türkiye’ye örnek çalışmalar ortaya koyduğunu ifade etti.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ YAPIYORUZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yeni dönemde insana dokunan projelerin daha da fazla olacağını ifade ederek, “Yeni dönemde meclis üyelerimiz ile birlikte daha çok insana dokunan projeler üzerinde çalışacağız. Göreve geldiğimiz günden bu yana uyguladığımız gönül belediyeciliğini yeni projelerle arttırarak devam ettireceğiz. Bu konuda meclis üyelerimizin fikirlerine ve desteklerine çok önem veriyoruz. Bu güne kadar birlikte yaptığımız projelere yenisini ekleyerek vatandaşa dokunan projeler yaparak çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Mehmet Tahmazoğlu daha sonra meclis üyeleriyle yeni dönemde yapılması düşünülen projelerle ilgili fikir alış verişinde bulundu.

KİRAZ:ŞAHİNBEY HİZMETE SUSAMIŞTI

Şahinbey Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Hamit Kiraz, AK Parti hükümeti ile birlikte Şahinbey’de çok önemli hizmetler yapıldığını belirterek “ Şahinbey İlçesi uzun yıllardır bu hizmetlere susamış bir ilçemizdi. Bu büyük hizmetleri AK Parti’nin ve Mehmet Tahmazoğlu başkanımızın göreve gelmesiyle birlikte kentsel dönüşüm alanları, sosyal tesisler, parklar ve hatta 1.700.000 m2 alana sahip olan Yeşilvadi Millet Bahçesi, Şahinbey İlçemizde bulunuyor. Akkentte bulunan Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi  nikah salonları, kültür ve sanat etkinliklerinin yapılabilmesi adına çok güzel bir yapıt oldu. Yeni dönemde Şahinbey Belediye Başkanımız ile birlikte daha güzel hizmetler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

SİNCE:İNSANA DOKUNUYOR

Şahinbey Belediyesi MHP Meclis Üyesi Memik Since, belediyenin çalışmalarını bire bir görerek bilgi sahibi olduklarını belirterek “Belediye meclis üyeliğinde ilk dönemim, bizimde bilgi eskikliklerimiz ve bilmediğimiz çok şey vardı. Ancak bu geziyle bu eksiklerimizi tamamlama şansı bulduk. Belediyemizin ne kadar insana dokunan ne kadar şefkatli eli olduğunu bire bir görme imkanına sahip olduk. Vatandaşlarımıza bu bilgileri yayma açısından, gezinin bize artısı olduğunu düşünüyorum” dedi.

ÇOK ÖNEMLİ RESTORASYON ÇALIŞMALARI YAPILDI

Şahinbey Belediyesi CHP Meclis Üyesi Hasan Türk, restorasyon çalışmalarına çok emek verildiğini belirterek, “Gaziantep’in eski yapılarının yeniden restore edilerek kazandırılması şehrimiz için çok önemli. Turistlerin şehrimize geldiğinde eski tarihini tanıtmak şehrimiz ve kültürümüz için güzel şeylerdir. Benim ikinci dönem meclis üyeliğim. Restorasyon çalışmalarında verilen emekleri biliyorum. Bir çok sorunlar yaşandı ama ekip çok iyi çalıştı. Başkan Mehmet Tahmazoğlu’nu ve ekibini bu konuda tebrik ediyorum. Bunun dışında yapılan parklar ve yollar var. Biz muhlefet parti meclis üyeleri olarak olumlu olan herşeyin altına imzamızı atacağız. Yanlış olan şeylerde de yorumlarımızı yapacağız. Başkan Mehmet Tahmazoğlu’nun da bunları dikkate alacağına inanıyorum. Çünkü olumlu eleştiriler başarıya götürür" diye konuştu. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.