1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şahinbey meclisinde araç tartışması
Şahinbey meclisinde araç tartışması

Şahinbey meclisinde araç tartışması

Şahinbey Belediyesi Eylül ayı olağan meclis toplantısının 1.oturumu, Şahinbey Belediyesi Meclis Başkanı Mehmet Tahmazoğlu Başkanlığında yapıldı.

A+A-

Mecliste Tahmazoğlu’na doğal afetlerde kullanılmak üzere 30.000.000 TL’ye kadar yardım yapabilmesi için yetki verilmesi gündeme alındı ve gündem maddeleri oy birliği ile komisyonlara sevk edildi. Gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Belediyenin kullanmış olduğu kamyonu sordu. Kalkan, “Belediyenin kullanmış olduğu bir kamyon var. Anonslarda ve kan bağışlarında kullanılıyor. Bu araç 2019 seçimleri öncesi sizin adınıza aday olduğumuz süsleme yapılırken vatandaşlar tarafından tepki gösterildi. Araç Şahinbey belediyesi makine ikmal servisine götürüldü. Biz konunun incelenmesi için başvuruda bulunduk. İncelendi araç ortada kaldı. Araç Albayrakların denildi ve işin içinden çıkıldı. Sonra belediye bu aracı Katılım A.Ş adına tescil edilmiş. Bununla ilgili herhangi bir ödeme yapıldı mı” diye sordu. Başkan Tahmazoğlu ise aracın Albayrak tarafından belediyeye hibe edildiğini ve herhangi bir ödeme yapılmadığını açıkladı. 

Şahinbey Belediye Meclisi Eylül ayı ilk oturumu, yapılan yoklamanın ardından bir önceki birleşime dair meclis tutanak özetlerinin oylanmasıyla devam etti. Gündeme alınan 13 maddenin 8’i İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, 4’ü Plan Bütçe Komisyonu’na, 1 maddede ise Başkan Mehmet Tahmazoğlu’na doğal afetlerde kullanılmak üzere 30.000.000 TL’ye kadar yardım yapabilmesi için yetki verilmesi gündeme alındı ve gündem maddeleri oy birliği ile komisyonlara sevk edildi. 

GÜNDEM DIŞI KONUŞTU

CHP Meclis üyesi Uğur Kalkan, gündem dışı konuştu. Kalkan belediyenin kullanmış olduğu kamyonu gündeme getirerek, “Belediyenin kullanmış olduğu bir kamyon var. Anonslarda ve kan bağışlarında kullanılıyor . Bu araç 2019 seçimleri öncesi sizin adınıza aday olduğumuz süsleme yapılırken vatandaşlar tarafından tepki gösterildi. Araç Şahinbey belediyesi makine ikmal servisine götürüldü. Biz konunun incelenmesi için başvuruda bulunduk. İncelendi araç ortada kaldı. Araç Albayrakların denildi ve işin içinden çıkıldı. Sonra ne hikmetse belediye bu aracı Katılım A.Ş adına tescil edilmiş. İlgili belediye herhangi bir ödeme yaptı mı ? Yaptıysa ne kadar ödeme yaptı ?” diye sordu. 

TAHMAZOĞLU: ÖDEME YAPILMADI

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise “Bu araç belediyemize ait değildi. Biliyorsunuz daha önce temizlik işlerini yapan Albayrak firması almıştı ihaleyi. O araçları kullanırken bahsettiğiniz ses sistemi Albayrak’a ait. Bizim üzerimizde değildi. Daha sonra belediye olarak kendi araçlarımızı alınca ihale süreci bitti ve biterken de biz onlara artık bize hibe edin dedik. Birde minibüs vardı. Bu iki aracı hibe edildi ve her iki araç için ödeme yapılmadı” dedi. HALİL ŞARKLI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum