1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şahinbey kiralık araçtan vazgeçti
Şahinbey kiralık araçtan vazgeçti

Şahinbey kiralık araçtan vazgeçti

Şahinbey Belediye meclis toplantısı Başkan Vekili Cuma Güzel başkanlığında yapıldı.15 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında CHP Grubu 2018 Yılı faaliyet raporuna ret oyu verdi.

A+A-

CHP’li Uğur Kalkan gündem dışı konuşarak, nüve mağdurlarının durumunu gündeme getirdi. Şahinbey’de yeni dönemde araç kiralamadan vazgeçildi,ilgili gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

CHP’LİLER RET OYU VERDİ

Şahinbey Belediye meclis toplantısı başkan Vekili Cuma Güzel başkanlığında yapıldı. 15 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında CHP Grubu 3 gündem maddesine red oyu verdi. Gündemin 15. maddesi olan 2018 yılı faaliyet raporuyla ilgili söz alan CHP’li meclis üyesi Yılmaz Kireç faaliyet raporuna ret oyu vereceklerini söyledi. Kireç, “Daha önce 5 yıllık süre içerisinde faaliyet raporu görüşmelerinde defalarca söylememize rağmen sürdürülebilir bütçeden ve katılımcılıktan bahsetmemize rağmen aynı yanlış devam etmektedir. Sermaye gelirlerine dayalı bütçe hazırlarsanız sonuç inişli çıkışlı olur. 830 milyon TL tahmini bütçe 558.039.038.14 TL gibi bir oranda gerçekleşmiştir. Gider harcamalarına baktığımızda ise 762.1999.782.95 TL gibi bir oran gerçekleşmiştir” dedi.

meclis.jpg

BU MEKANI KADIN GİRİŞİMCİLERE VERELİM

Eşitsiz bir belediye seçimleri geçirdiklerini söyleyen Kireç, “Belediye faaliyetlerinin tanıtımı için reklam ve TV’lere internet sitelerine belediye bütçesinden ödeme yapılmaz. Tarihi mekanları bu şehre kazandırdınız elinize sağlık. Gelin gastronomi şehri olan Gaziantep’i canlandıralım. Şehreküstü konaklarının olduğu mekanı kadın girişimcilere verelim Gaziantep yemekleri yapsınlar aile bütçelerine katkı sağlasınlar” diye konuştu.

BELEDİYELER KONUT ÜRETİP SATMAZ

‘Belediyeler finansman için konut üretip satmaz’ diyen Kireç, ”Buna rağmen üretilen konutların takas ve satış ve tahsis işlemlerinde yüzde 60 gibi oranda kalmıştır. Eski garajlarda büyük bir kentsel dönüşüm yapılıyor. Vatandaşı mağdur eden, mahalle kültürünü yok eden sosyal donatının 2 milyon metrekare eksik olan bir kentsel dönüşüm uygulamasına karşı çıkmak en doğal hakkımızdır” dedi.

KALKAN:NE YAPACAKSINIZ?

CHP’li meclis üyesi Uğur Kalkan da gündem dışı söz alarak Nüve konut mağdurlarının sorunlarını gündeme getirdi. Kalkan, nüve konutlarındaki hukuksal süreci anlattı, CHP’lilerin Anayasa mahkemesine açtıkları dava ile nüve konutları mağdurlarının haklarına kavuştuklarını, bu konuda Şahinbey Belediyesinin ne yapacağını sordu. Kalkan, “Nüve konutlarında hak sahiplerinin 80 bin TL olarak tespit edilen hakları TBMM’de bir torba yasaya konulması ve 8-10 bin liraya düşürülmesine o zaman CHP’lilerin karşı çıkması sonuç vermeyince CHP’lilerin Anayasa Mahkemesine gitmesi sonucu tekrar bu haklarına kavuştular” dedi.

GÜZEL:HUKUKÇULARIMIZ İNCELİYOR

Cuma Güzel ise, “Hukuk işleri müdürü mahkeme kararını inceliyor. Mayıs ayı oturumunda bu konuda size cevap vereyim” dedi. Gündeme getirilen madde olan temizlik işlerine araç alınması konusu oylandı. Cuma Güzel gündeme getirilen madde ilekonuştu ve “Daha önce araçları kiralıyorduk. Kiralık olarak araç alıyorduk, artık satın alacağız. Teşvikten faydalanarak bütün araçları satın alacağız.” dedi. Bu madde teklif karar olarak oy birliği ile kabul edildi. HABER MERKEZİ

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.