1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Şahinbey kaldırım işgali için düğmeye bastı
Şahinbey kaldırım işgali için düğmeye bastı

Şahinbey kaldırım işgali için düğmeye bastı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kaldırım işgalinin önüne geçmek için düğmeye bastıklarını söyledi.

A+A-

Kaldırımın müsait olması durumunda esnafın sadece 50 santimlik bir alanda eşyalarını sergileyebileciğini belirten Tahmazoğlu, "Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri ortak çalışacağız. Amacımız düzenli bir Gaziantep" dedi. 

Şahinbey Belediye Meclisi Ekim ayı ilk oturumu, yapılan yoklamanın ardından bir önceki birleşime dair meclis tutanak özetlerinin oylanmasıyla devam etti. Gündeme alınan 8 maddenin 3’ü İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, 3’ü Plan Bütçe Komisyonuna, 1’i Tarife Komisyonuna, 1’i ise Teklif Karar olarak gündeme alındı. Dört madde ise gündem dışı olarak meclise sunularak oy birliği ile kabul edilip meclis gündemine alındı. Gündem dışı maddelerin 2’si Plan Bütçe Komisyonuna sevk edilirken, diğer 2 madde ise seçim için gündeme alındı.

EN ÇOK İZMARİT ATILIYOR

Tahmazoğlu, hizmet sunumu yaptığı meclis toplantısında temizlik konusunda da bilgi verdi. Kaldırımlara en çok sigara izmaritinin atıldığına işaret eden Tahmazoğlu, "Örneğin esnaf dükkanını süpürüyor, pisliğini sokağa atıyor. Evlerden ve arabalardan sigara izmaritleri direk sokağa dökülüyor. Birgün sokakları gezelim. Kenar semtlerde hangi pencereden sigara atıldığını görürsünüz. Süpürgeciyle temizlik olmaz. Süpürgeci sadece ağacın altındaki yaprakları temizler" dedi.

MECİDİYE HAN'DA SON DURUM

Yapılan hizmetleri anlatan Tahmazoğlu, Mecidiyehan ile ilgili de bilgi verdi. Hanın bir bölümünün kitapçılara verildiğini, bir bölümü çay diğer bölümü de yemek alanları olacağını belirten Tahmazoğlu, "Şuanda orayı TRT'ye verdik, çalışıyorlar. Bir konağı da TRT'ye kiraladık. Mavikent'te ticari alanlar yaptık, öğrencilere verdik. Günlük 16 noktada 8 bin 500 çorba dağıtıyoruz" diye konuştu 

4 BİN METREKARE ALANA SOSYAL TESİS

Gündemin 7'nci maddesinde yer alan GAGEV koordinatörlüğünde yapılacak sosyal tesis protokolüyle ilgili de bilgi veren Tahmazoğlu, "Güneykent Mahallesi'nde Şelalenin karşısında 4 bin metrekarelik bir alan var. Burası hazine alanı. Büyükşehir ve valiliğinde yer aldığı protokol yapıldı. Buraya sosyal tesis yapacağız. İçinde cemevi'de olacak" dedi. 

 MECLİSTE SEÇİM

Şahinbey Belediye Meclis Başkanlık Divanında ve Encümen Üyeliği görevlerinde boşalma olması nedeniyle yerlerine yeni üye seçimi yapılırken,s görev süresi dolan ihtisas komisyon üyeleri yerine  de yeni üye seçimi yapıldı. Divan Katipliği Asil Üyeliğine  Gamze Gül Günsoy, Bekir Aslan Divan Katipliği Yedek Üyeliğine Özkan Alpaslan, Emine Ayaz Encümen Üyeliğine ise Mustafa Kemal Töremişoğlu, Murat Kemal Titiz ve Mehmet Yaşar Göktürk seçildi. İmar ve Bayındırlık Komisyon Üyeliğine Cuma Güzel, Şükran Yılmaz, Ayşe Nur Mirkelam, Mustafa Kaplan, Hasan Türk, Plan Bütçe Komisyon Üyeliğine Sait Şahin, Muzaffer Çolak, Salih Bük, Hamit Kiraz, Uğur Kalkan, Taife Komisyon Üyeliğine Aslettin Yıldız, Bedia Darıcılar, Şıh Mehmet Öztürk, Hüseyin Deveci, Hasan Şencan, Çevre ve Temizlik Komisyonu Üyeliğine Halil Uğur, Hanifi Kızılbağ, Fetullah Genç, Nebi Kaplan, Mahmut Demirel, Eğitim Gençlik Spor Komisyonu Üyeliğine Abdullah Bedirhanoğlu, Ali Bayram Özkardemli, Hilmi Öztürk, Mehmet Cevat Ensari, Yılmaz Kireç, Dış İlişkiler Komisyonu Üyeliğine Ahmet İnal, Ali Koçarslan, Halil Karakuş, Müslüm Yüksel ve Hurşit Besle seçildi. seçildi.  LEYLA ÖZEKŞİ POLAT

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum