1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Şahin erken bayramlaştı
Şahin erken bayramlaştı

Şahin erken bayramlaştı

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Kurban Bayramı öncesi belediye çalışanlarıyla bayramlaştı.

A+A-

 Şahin,  "Bir derdimiz var, herkes mutlu olsun istiyoruz, herkes huzurlu olsun istiyoruz, huzurla herkes büyüsün, işsizlik bitsin istiyoruz, insanlar gelecek kaygısı hissetmesin istiyoruz. Çözüm biz olalım istiyoruz ” dedi. Şahin, "Düzbağ İçme Suyu Projesi” kapsamında şehrin içme suyu şebekesinin yüzde 70’ine Düzbağ’ın kaliteli suyunun verilmeye başlandığı müjdelerken, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan ise, "Başkanımızda 5 seneyi geçirdik, Türkiye’nin birçok şehri bizi model aldı. Ama bize yakışan Gaziantep’e yakışan bakanımızın önderliğinde hep birlikte daha ileri taşımak" dedi.

DÜZBAĞ TAM BİR TAKIM ÇALIŞMASIYLA BAŞARILDI 

Türkiye'nin içme suyu alanındaki ikinci en büyük yatırımlarından olan "Düzbağ İçme Suyu Projesi"ni zor bir dönemde, zor şartlarda ve zor bir coğrafyada başardıklarını aktaran Başkan Şahin, şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımızın önderliğinde tam bir takım çalışması oldu. 130 kilometreden suyu getirip birde bunu daha kalitelisini, daha uygun fiyata getirmeyi başarmak her babayiğidin karı değil. ‘İş bilenin kılıç kuşananındır’. Bir konut projesi yapıyoruz. 50 bin konutluk Kuzey Antep. Buraya ulaşmak için rahmetli Özal’ın Nurdağı’nda yaptığı gibi bir viyadüklü yolu biz yaptık ve bitirdik. Yol ve su medeniyettir diyoruz. Bu büyük projeleri başaranları tebrik ediyorum. Kara treni hızlı trene çeviriyoruz. Her birimde ayrı bir başarı hikâyesi var. Sosyal belediyecilikte bütün Türkiye örnek alıyor bizi. Çok önemli çalışmalar gerçekleştirdik.  Bir derdimiz var, herkes mutlu olsun istiyoruz, herkes huzurlu olsun istiyoruz, huzurla herkes büyüsün, işsizlik bitsin istiyoruz, insanlar gelecek kaygısı hissetmesin istiyoruz. Çözüm biz olalım istiyoruz.”

SÖNMEZLER AĞUSTOS AYINA DİKKATİ ÇEKTİ 

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, “Ağustos ayı bu bölge için çok önemli bir ay. Bundan tam 503 sene önce Gazi şehir o dönem Ayıntap ismiyle bir Osmanlı şehri olmuştur. Ağustos ayı hep müjdelerle geliyor. Bizde bu bayrama iki müjdeyle geliyoruz. Birincisi, Düzbağ İçme Suyu Projesi kapsamında cuma gününden bu yana şehrin şebekelerinden kaliteli su akıyor. Şehrin yüzde yetmişinde Düzbağ’ın kaliteli suyu akıyor durumda. İkinci müjdemiz bayramdan sonrada Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nde suyu arıtmaya başlamış olacağız” dedi.

CİHAN: ŞEHRİ HEP BİRLİKTE İLERİ TAŞIYACAĞIZ 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Sezer Cihan ise şunları bildirdi: “Başkanımızda 5 seneyi geçirdik, Türkiye’nin birçok şehri bizi model aldı. Ama bize yakışan Gaziantep’e yakışan bakanımızın önderliğinde hep birlikte daha ileri taşımak. Sonuçta burada hepimizde bu beceri ve vizyon var. Yeter ki şehrin sahip olduğu potansiyeli çok iyi bilelim. Çünkü tarih var, kültür var, sanayisi var, ekonomisi var, birikimi var, geçmişi var ve deneyimi var. Bu deneyim bu tecrübeyi getiriyor. Bakanımız önderliğinde de modern bir şehir oluruz. Türkiye’nin konjonktürüne baktığımızda Gaziantep daha çok gözde, projeleri iyisiyle kötüsüyle daha çok dışarda izleniyor. Hep beraber Gaziantep’i küresel şehirlerarasında altyapısıyla, üstyapısıyla turizmiyle, gastronomisiyle dünya ölçüsünde bir şehir yapmak için çalışmalarımıza hız veririz. Bayramlar birlik, beraberlik ve kardeşliğin simgesi. Birlik ve beraberlikle ailemizle birlikte nice bayramlar görürüz. Üretmekten ve birlikte olmaktan keyifli bir şekilde zevk alırız.”

Konuşmaların ardından Başkan Şahin ve protokol, büyükşehir çalışanlarıyla bayramlaştı. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.