1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlıkta tasarruf zamanı
Sağlıkta tasarruf zamanı

Sağlıkta tasarruf zamanı

Sağlık Bakanlığı, kamu kaynaklarını daha verimli kullanmak, maliyetleri ve harcamaları azaltmak için önemli bir toplantı gerçekleştirdi.

A+A-

 Bakanlıkta kurulan tasarruf ofisinin kamu bütçesindeki harcamaları finansal ve sosyo ekonomik açıdan analiz ederek israfın önlenmesi konusunda çalışmalar yürüteceği açıklandı.

Bakanlık Tasarruf Takip Ofisi bilgilendirme toplantısını Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü koordinesinde Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardin illerinin katılımı ile Gaziantep Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi Konferans Salonunda düzenledi. 

KALICI İYİLEŞTİRMELER OLACAK

Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Selim Bener, Türkiye geneli 5’inci büyük bölge toplantımız olan bu TGAP buluşmamızda kamu kaynaklarının verimli kullanılması maksadıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Maliyesi Dönüşüm ve Değişim Ofisinin koordinesinde tüm Bakanlıklarda Tasarruf Ve Gelir Arttırıcı Programlar (TGAP) uygulanmaktadır” dedi. 

Bener, Bakan Yardımcılığına bağlı olarak faaliyetlerin yürütülmesi maksadıyla TGAP Ofisi kurulduğunu vurgulayarak, ofis tarafından takibinin yapılarak Tasarruf ve Gelir Dönüşüm Programı ile kamu maliyesinde kalıcı iyileştirmeler sağlanacağını açıkladı. Bener, “Bu birim, kamu bütçesindeki harcama ve gelir kalemlerini finansal ve sosyoekonomik açıdan analiz edip israfın önlenmesi ve gelir arttırıcı programlar ile çalışmalarını gerçekleştirmektedir ”diye konuştu.

MİLLİ MÜCADELE ŞEHRİ

Tasarruf bilgilendirme toplantısından çıkan kazanımlarla sağlık tesislerimizin daha verimli yönetilmesini dilediğini anlatan Gaziantep İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı, “Milli mücadele şehri, gazi şehrimizde sizleri misafir etmekten mutluluk duyuyorum”diye konuştu.

SUNUM YAPTILAR

Ayrıca toplantıda; Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatı ilgili Daire Başkanlarından Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünden; İdari Hizmetler ve İletişim Yönetimi Dairesi Başkanı, Tedarik Planlama, Stok ve Lojistik Yönetimi Dairesi Başkanı, Tıbbi Cihaz ve Tıbbi Hizmet Alımları Dairesi Başkanı, Sağlık Bakım, Hasta Hizmetleri ve Eğitim Dairesi Başkanı, Sağlık Tesisleri Yatırım Planlama ve Takip Dairesi Başkanı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Teşhis ve Tetkik Dairesi Başkanı, Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü Sistem Yönetimi ve Bilgi Güvenliği Dairesi Başkanı ve Strateji Geliştirme Başkanlığı Genel Bütçe Dairesi Başkanı sunum yaptı Gaziantep İl Sağlık Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen bölgesel toplantıya; Gaziantep İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı, Gaziantep Valisi Davut Gül, Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Selim Bener, TBMM Gaziantep Milletvekilleri Müslüm Yüksel ve Ali Muhittin Taşdoğan, Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Mardin İl Sağlık Müdürleri ve hizmet başkanları ile bu illere bağlı hastanelerin yöneticileri katıldı. Haber Merkezi

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum