1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlıkta kariyer zirvesi ilgi gördü
Sağlıkta kariyer zirvesi ilgi gördü

Sağlıkta kariyer zirvesi ilgi gördü

T.C. Sağlık Bakanlığı ve Exponet Dijital iş birliğinde düzenlenen Sağlıkta Kariyer Zirvesi’nde, “Sağlık Eğitiminde SANKO Üniversitesi Farkı 1” başlıklı Workshop oturumu yapıldı.

A+A-

Oturumda konuşmacı olarak SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalından Prof. Dr. Mehtap Özkur, Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Ana Bilim Dalından Prof. Dr. Nurten Budak ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalından Prof. Dr. Arzu Demirgüç yer aldı. “Hekimlik tüm dünyada saygın bir meslek. Bunu pandemide belki daha derinden fark ettik” diyen SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Farmakoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehtap Özkur, öğrencilerle Tıp Fakültesi ve hekimlik mesleği ile ilgili bilgiler verdi. 

Tıp doktoru olmak için üniversitelerin altı yıllık eğitim veren tıp fakültelerinden lisans derecesi ile mezun olmak gerektiğinin altını çizen Prof. Dr. Özkur, “Tıp Fakültesi mezunları aile hekimi olarak sağlık hizmetlerine devam edebilirler. Çeşitli branşlarda uzmanlığa hak kazanmak için ise Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavına (TUS) girme şartı bulunmaktadır” dedi. Prof. Dr. Özkur, “İsterse hekimler uzmanlık alanlarında ileri eğitime devam ederek üniversitelerde öğretim üyesi olarak çalışabilir ve bir yandan bilimsel araştırmalar yaparken bir yandan da eğitim-öğretim ve hekimlik faaliyetlerini sürdürürler” şeklinde konuştu. 

DANIŞMAN HOCALAR EŞLİĞİNDE PROJE HAZIRLIYORLAR

Tıp fakültesi öğrencilerinin eğitimlerinin ilk yıllarında danışman hocalarıyla birer proje hayata geçirerek, bu projelerini ulusal veya uluslararası kongrelerde sunduklarını anımsatan Prof. Dr. Özkur, “Böylece, bir bilim insanının meşakkatli yolculuğunu daha öğrenciliklerinin ilk yıllarında deneyimlemektedirler” ifadelerini kullandı.  Prof. Dr. Özkur, tıp fakültesi öğrencilerinin eğitimlerinin ilk yılında mesleki beceri ve klinik beceri uygulamaları dersleri ile hastaneye ve hekimlik mesleğine adım atarak, endişe ve korkularını hızla geride bıraktıklarına dikkati çekti.  HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.