1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Sağlıkta kafa karıştıran iddialar
Sağlıkta kafa karıştıran iddialar

Sağlıkta kafa karıştıran iddialar

Gaziantep il sağlık müdürlüğünde yapılan geniş çaplı değişim ve atamaların bakanlık emri ile durdurulması kafaları iyice karıştırdı..

A+A-

Tam değişimin hayata geçirileceği gün tekrar eski yöneticilerin görevlerine devam edecek olması çeşitli yorumları da beraberinde getirdi. Bunu farklı yönleriyle değerlendiren sağlıkçılar, teşkilatın tarikat ve cemaatler çekişmesiyle yıpratıldığını ileri sürdüler. 

ESKİ KADRO GÖREVİ BAŞINDA

Haliyle İl Sağlık Müdürlüğünde yeni atananların görevlerine başlaması durduruldu. Hastanelerde tekrar eski kadro ile devam edilmeye başlandı. Ancak sağlık müdürlüğü yetkilileri, bu uygulamanın kısa süreceğini ve yeni sözleşmelerin bakanlık tarafından en kısa zamanda uygulamaya alınacağını iddia etti. Oysa bakanlık bu uygulamanın 2021 Nisan tarihine kadar süreceğini ve o tarihten itibaren değişimin başlayacağını duyurmuştu.

 Bakanlık değişimlerin geçerli olmadığını ve eski yöneticilerin görevlerine devam edeceğini duyurmasıyla dün eski yöneticiler hastanelerdeki görevine devam etti.  

TARİKAT VE CEMAATLER ÇEKİŞMESİ Mİ

Gaziantep Sağlık Müdürlüğüne atanan Ümit Mutlu Tiryaki’nin yaptığı değişimlerin bakanlık tarafından durdurulmasının ardında tarikat ve cemaatler çekişmesinin olduğu iddiaları ise sağlık camiasına bomba etkisi yarattı. Bu konuda herkes susmayı tercih ederken, eski sağlık çalışanları teşkilatın büyük bir çekişmeye kurban edildiğini ve bundan herkesin zarar göreceğini dile getirdi.

İŞTE GENEL MÜDÜRÜN AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanlığı yönetim hizmetleri genel müdürü Mehmet İslamoğlu’nun 32 ile yönelik resmi kararı illere gönderildi. Gönderilen yazıda şu açıklama yapıldı. “-Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak kabul edilen COVİD-19 salgınının devam etmesi nedeniyle    Bakanlık Makamından  alınan 14.10.2020 tarihli ve   124526  sayılı alınan Onay çerçevesinde;

Ekli 1 listede hitam tarihi 14.10.2020 olan İl Sağlık Müdürlerinin sözleşme hitam tarihleri 14.04.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.

Ekli 2.listede hitam tarihi 14.10.2020 ve 14.12.2020 olan başkan, başkan yardımcısı, uzman, ilçe sağlık müdürü, başhekim, başhekim yardımcısı, müdür ve müdür yardımcılarının sözleşme ve görevlendirme hitam tarihi  14.04.2021 tarihine kadar uzatılmıştır.  Bu uzatmaya rağmen sözleşme yenileme iş ve işlemlerine devam edilecek olup, işlemleri biten İllerimizin yeni yöneticileri sisteme düşülecektir.

Mehmet İSLAMOĞLU

Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.