Valilik Fuaye Salonunda düzenlenen protokollere Vali Kemal Çeber, Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar Koyun, Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, İl Sağlık Müdürü Dr. Beytullah Şahin ve hayırsever Murat Kemal Baygün katıldı.


Çeber: Güzel Bir Sağlık Hizmeti


Protokollerde konuşan Vali Çeber konuşmasında; “Sağlık alanında çok güzel iki projeye imza atmak için buradayız. Hem bir mahallemizi güzel bir sağlık tesisi ile buluşturacağız. Hem de birbirinden güzel hizmetler yapan Oğuzeli Belediyemizin güzel bir sağlık hizmetine vesile olacağız. Sağlık evimizin hikayesi bir sabah çayı ile başlamıştı. Baygün lojistiğin ziyaretlerindeki sohbet esnasında sağlık evinin durumu ile ilgili konuşulmuştu. Yine İl Sağlık Müdürlüğünün koordinasyonunda Oğuzeli ilçesinin Körkün bölgesine doğru yer, doğru yatırım denilebilecek bir 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu kazandırmış olacağız. Oğuzeli ilçemiz gerçekten hem hızla gelişen hem de il merkezine yakınlığı nedeniyle bizim için de çok önemli olan bir ilçe. Bu iş bittiğinde Belediyemiz çok güzel bir hizmete imza atmış olacak. Sağlık tesislerimizin hayırlı olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi. 

ÇOK ÖNEMLİ BİR İSTASYON OLACAK

Oğuzeli Kaymakamı Büşra Uçar Koyun konuşmasında Oğuzeli ilçesine yapılacak olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonun önemine değindi. Konuşmasında; “Körkün bizim için çok önemli bir nokta. Hem havalimanına yakın hem de villalar bölgesi ve Kilis Yolu üzerinde.  Ben bu hizmetin çok faydalı olacağını düşünüyorum. İlçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” sözlerine yer verdi. 

İHTİYAÇ GİDERİLECEK

Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç; “Daha önceden belde olup şimdilerde belediyelik olan Körkün mahallesinde hem yerleşim alanlarına hem de organize sanayi bölgesine hitap edecek olan 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun yapımını üstlendik. Bu hizmetin çok önemli bir ihtiyacı gidereceğine inanıyoruz. İlçemize hayırlı olsun.” dedi.   

SAĞLIK MÜDÜRÜ TEŞEKKÜR ETTİ

İl Sağlık Müdürü Dr. Beytullah Şahin; “Şehitkamil ilçemizin Yığınlı köyünde aktif olarak hizmet veren sağlık evinin depremden etkilenmesi sebebiyle hayırseverimiz tarafından yenilenmesi protokolü ve Oğuzeli ilçemizin Körkün mevkiine Oğuzeli Beleyesi tarafından 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu yapımı protokolünü imzalamak için buradayız. Hem hayırseverimize hem Oğuzeli Belediyemize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi. Hayırsever Murat Kemal Baygün konuşmasında; “Mahallemizde bulunan sağlık evinin çok eski ve depremde zarar görmesinden dolayı Baygün Lojistik olarak en kısa sürede aslına ve gereğine uygun bir şekilde teslim etmeyi taahhüt ediyoruz.” dedi.  Protokoller atılan imzalar ve çekilen fotoğrafların ardından son buldu.