1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlıkçıların gözü toplu sözleşmede
Sağlıkçıların gözü toplu sözleşmede

Sağlıkçıların gözü toplu sözleşmede

Sağlık-Sen Gaziantep Şubeleri tarafından düzenlenen basın açıklaması ile sağlık çalışanlarının toplu sözleşme talepleri dile getirildi.

A+A-

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi önünde düzenlenen basın açıklamasına Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi ve Sağlık-Sen GAÜN Şube yöneticileri ile sağlık ve sosyal hizmet çalışanları katıldı. Basın açıklamasına katılan sağlık ve sosyal hizmet çalışanları, “Lütuf değil hakkımızı istiyoruz”, “Hakkımız Masada Kalmasın”, “Bir Hemşire 4 Hemşirenin İşini Yapıyor. Hak mı?”, “Ücret Adaletsizliği Son Bulsun. Yüzler Gülsün”, “Hakkımız Ahirete Kalmasın” gibi sloganlarla taleplerini dile getirdiler.

ÖZÜMÜZ KULAĞIMIZ SÖZLEŞMEDE

Sağlık çalışanlarının büyük ilgi gösterdiği basın açıklaması görevi başında kalp krizi geçirerek vefat eden Tıp Fakültesi Hastanesi personeli Yılmaz Özer’e Fatiha okunarak başladı. Daha sonra Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı  “Bedel ödeyen, can kurtarmak için can veren, gecesini gündüzüne katan, yıllardan beri mali, özlük ve sosyal hakları noktasında hep görmezden gelinen sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının gözü – kulağı toplu sözleşme masasında olacak” dedi.

ACİLEN KARŞILANMALI

Başkan Arayıcı, şöyle devam etti: “ Pandemi sürecinde herkesin bir defa daha farkına vardığı güçlü sağlık sistemini, çalışanlarının kangren hale gelen sorunlarıyla yarınlara taşımak mümkün değildir. Şu gerçeği başta siyasi irade olmak üzere herkesin kabul etmesi gerekir; kurumları, sistemleri ayakta tutan ne modern binalardır ne de teknolojik donanımlardır. Kurumlara, sistemlere vatandaşa hizmet noktasında can veren fedakar çalışanlardır.  O halde bu çalışanların sorunlarının tez elden çözülmesi, haklı talep ve beklentilerinin acilen karşılanması gerekir. Öbür türlü fedakarlığın, adanmışlığın, kahramanlığın bir yere kadar olduğu unutulmamalıdır.  

2022 YILI İÇİN YÜZDE 21 ZAM TALEBİ

Sağlık-Sen Gaziantep Üniversitesi Şube Başkanı Cuma Kerkez de, Memur-Sen ve Sağlık-Sen’in  tüm kamu çalışanları adına teklifte bulunduğu konularla ilgili bir konuşma yaptı. Başkan Kerkez, hükümetten istenilen mali ve özlük haklarla ilgili talepleri şöyle sıraladı:“Memur-Sen ve Sağlık-Sen olarak, 2022 yılı için yüzde 21 zam, 2023 yılı için yüzde 17 zam istiyoruz. Bunun yanında, 2022’de yüzde  3,  2023’de yüzde 3 refah payı, 600 TL seyyanen zam, Emeklilerde olduğu gibi bayram ikramiyesi, 3 ayda bir 134 TL olarak ödenen Toplu Sözleşme ikramiyesinin 2022’de 450 TL, 2023’te 540 TL olarak ödenmesi, 3600 ek gösterge vaadi bir an önce hayata geçirilmelidir.” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.