Mütevelli Heyeti Başkanı Zeki Konukoğlu, mezunlara ve ailelerine ilettiği tebrik mesajında; mezuniyet coşkusunu yürekten yaşadığını belirterek, mezunlara mesleki ve özel hayatlarında başarılar diledi. Mezunların elde edecekleri başarılar ile her zaman gurur duyacaklarının altını çizen Konukoğlu, evlatları için her türlü fedakarlığı karşılıksız bir şekilde yapan ailelere de tebriklerini iletti.

HAYAT UMUDU VERİYORSUNUZ

SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, yaptığı konuşmada, “Doktorluk öyle kutsal bir meslek ki dokunduğunuz her kişiye bir can, bir hayat umudu veriyorsunuz” dedi. SANKO Holding’in120’nci yılını kutladıkları bir yılda tıp fakültesi öğrencilerini mezun etmenin kendileri için ayrı bir gurur olduğunu ifade eden Konukoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:   “Değerli öğrenciler, eğitim hayatınız boyunca hocalarınız sizlere tıbbın en ince detaylarını öğretmek için mücadele verdi. Bundan sonraki yolculuğunuzda hocalarınız öğrettiğini hayata geçirip daha ileriye taşımak sizlerin başarısına bağlı. Ailelerinizin size verdiği emeği hiçbir zaman unutmayın. Doğduğunuz andan itibaren hep yanınızda oldular ve bugünlere getirebilmek için fedakarlıklara katlandılar. Bunu asla aklınızda çıkartmayın.
 
DAĞLI: ÖNEMLİ BAŞARILAR ELDE EDECEKSİNİZ


Rektör Prof. Dr. Güner Dağlı da konuşmasında üniversitenin üstlendiği misyon çerçevesinde, Gaziantep ve Türkiye’nin kalkınması amacıyla, üretken, yenilikçi, bilgisi ve özgüveni ile üstleneceği sorumlulukları başarıyla yerine getirecek, etik değerler kapsamında araştırma yaparak evrensel bilgi üretimine katkı sağlayan bireyler yetiştirmek olduğuna vurgu yaptı. “Size verdiğimiz bilgi ve donanımla meslek hayatınızda önemli başarılar elde edeceksiniz” diyen Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti: “Artık eğitim yuvanızda öğrendiğiniz bilimin ışığını ve sahip olduğunuz vizyonu önce vatanınız ve milletiniz sonra da yapacağınız bilimsel yayınlarla tüm dünya ile paylaşacağınız zaman geldi. Eğitiminiz süresince sizlere öğretilen insanlığa hizmet felsefesi ve faydalı olmak sorumluluğunu aklınızdan çıkarmayacağınıza eminim. Bu eğitim yolculuğunda; ilk günkü prensiplerimizin ışığında öğrencilerimiz ile yetkin akademik ve idari kadromuz sayesinde her yıl başarı çıtamızı yükselterek gerek bilimsel gerekse sosyal açıdan göğsümüzü kabartan pek çok proje ve başarıya imza attık.”

BİRİNCİLERE PLAKET

Saman nezlesi ve soğuk algınlığı arasındaki fark nedir? Saman nezlesi ve soğuk algınlığı arasındaki fark nedir?

Konuşmaların ardından dereceye giren fakülte birincisi Dr. Dilanur Özveri, fakülte ikincisi Dr. Saadet Simay Şener ve fakülte üçüncüsü Dr. Sena Sevengül’e hediye, plaket ve diplomaları takdim edildi. 
Fakülte birincisi Dr. Dilanur Özveri’nin kütüğe isim çakması ve mezunlar adına konuşmasının ardından öğrencilere diploma takdimiyle devam eden tören, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salih Murat Akkın’ın mezuniyet pastası kesmesi, mezunlara hekimlik andını okutması ve kep atmayla son buldu.
 

Editör: Ebru Kont