14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle   yayınladığı mesajda sağlık çalışanlarının sorunlarını dile getiren Türk Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkan Mehmet Akmaz “Dün cephede, bağımsızlık için mücadele eden Türk hekimleri ve sağlık çalışanlarımızın bugünde;  salgında, depremde kısacası Türk milletinin felaketleri yaşadığı her zaman ve yerde vatan, devletinin verdiği görevle fedakârlıkla canını hiçe sayarak hizmet etmektedir “ dedi.

SAĞLIKTA ŞİDDET ÖNLENMELİ

Pırıl pırıl bir Şehitkamil için kollar sıvandı Pırıl pırıl bir Şehitkamil için kollar sıvandı

“Sağlıkta şiddetin en aza indirilmesini, sağlık kurum ve kuruluşlarında can güvenliğinden emin şekilde şifa dağıtmak istemektedirler” diyen Akmaz, “İstihdamda planlı bir politika izlenerek hem iş yükünün hafifletilmesini hem de atama bekleyen genç sağlık çalışanlarının kamu hizmetinde görevlerine başlamasını talep etmektedirler. Objektif bir sınavla yönetici atamalarının yapılmasını ehliyet ve liyakatin esas alınmasını arzulamaktadırlar. Mobbing, adam kayırmacılık ve ayrımcılık yapılarak, çalışma huzurunun bozulmasına, adaletin zedelenmesine bir son verilmesini beklemektedirler.”

HAKSIZLIKLARIN SON BULMASI İÇİN  MÜCADELE EDİYORUZ

Akmaz, “Sendikal mücadelemizde hakkın yerini bulması, çalışanların mağduriyetin sonlanması ve haksızlıkların son bulması için bir mücadele yürütüyoruz.  Dün olduğu gibi bugünde hak aramanın, çalışanın yanında olmanın tek ve güvenilir adresiyiz. Doğruları söyleme, çalışan için mücadele etmeye devam edeceğimizi bir kez daha kararlılıkla vurguluyor, sağlık camiasının sorunlarına çareler üretilip, çözüm için adım atılması temennisiyle 14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun diyorum. “

FOTO