1. HABERLER

  2. SAĞLIK

  3. Sağlık çalışanları fakirleşti
Sağlık çalışanları fakirleşti

Sağlık çalışanları fakirleşti

Sağlık-Sen Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, Gaziantep İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Serdar Sarıfakı ile sağlık çalışanlarının döner sermayelerle ilgili şikayetlerini görüştü.

A+A-

 Arayıcı, "Şu anda sağlık çalışanlarının en büyük sorunu, mevcut döner sermaye sistemidir. Mevcut sistemle sağlık tesislerimizin önemli bir kısmı ya döner sermaye ödemesi yapamamakta ya da komik rakamlar vermektedir. Miadını dolduran sistem artık değiştirilmelidir" dedi.

ŞİKAYETLER ARTIYOR

Son aylarda iyice azalan döner sermayelerle ilgili şikayetlerin arttığını ifade eden Sağlık-Sen Şube Başkanı Arayıcı, konu ile ilgili olarak İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Serdar Sarıfakı ile görüştü. Başkan Arayıcı, görüşme sırasında özellikle yeni açılan Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi'nde çalışanlara döner sermayelerinin 6 ay süreyle Dr. Ersin Arslan Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin döner sermaye bütçesinden karşılanması ile ilgili kararın ele alındığını söyledi.

ADALET İSTİYORUZ

Başkan Arayıcı, miadı dolan ve sağlık çalışanları arasında büyük huzursuzluğa yol açan mevcut döner sermaye sisteminin kaldırılarak, adil, tüm çalışanların memnun kalacağı bir sistemin uygulamaya konulmasını istediklerini belirterek, "Ülke genelinde olduğu gibi Gaziantep'te de hekim dışı sağlık personelinin büyük kısmı sabit ödemenin dışındaki ek ödemeyi ya hiç alamamakta ya da komik denecek rakamlar ödenmektedir . Sonuç itibariyle sağlık çalışanlarının neredeyse tamamının memnun olmadığı bu adaletsiz döner sermaye sistemi artık miadını doldurmuştur. Acil önlem alınmaz ise 1 yıl içerisinde hekimler dahil tüm sağlık çalışanları sadece sabit ek ödemeye mahkum kalacaktır" diye konuştu. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum