Kent merkezinde ve ilçelerde planlanan projeleri vatandaşlara anlatmak için ilçe ilçe ziyaretlerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Yavuzeli ve Araban’da vatandaşlarla bir araya geldi.  Bu kapsamda gerek kent merkezinde gerekse de Yavuzeli ve Araban’da yapılması planlanan çevre ve ilçe sağlıklaştırma çalışmaları, altyapı ve üstyapı, ulaşım, turizm ve tarım gibi başlıkları içeren sunumunu katılımcılarla paylaşan Başkan Fatma Şahin’e Yavuzeli Belediye Başkanı ve Başkan Adayı M. Kemal Sakaroğlu ile Cumhur İttifakı MHP Araban Belediyesi Başkan Adayı Mehmet Özdemir eşlik etti.  İlk ziyaretini Yavuzeli’ne yapan Başkan Fatma Şahin’e, ilçede yapılan projeler ve yatırımlarla ilgili Yavuzeli Belediye Başkanı ve Başkan Adayı M. Kemal Sakaroğlu, “Her çalışmada Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in emeği var” ifadelerini kullandı. 

RUMKALE TELEFERİK PROJESİ İÇİN HAZIRLIKLAR TAMAM  

Sunumda, Gaziantep Büyükşehir ile Yavuzeli Belediyesi iş birliğinde gerek ulusal gerekse uluslararası alanda birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Rumkale için 2021’de prensip onayı alınan teleferik projesi dikkati çekti. Şahin, “Projenin hizmete alınmasıyla birlikte ziyaretçiler Fırat’ı tepeden seyredebilecek. Ayrıca bölgeye yönelik ulaşımı kolaylaştırmak için yeni imar alanları açılarak transit yol yapılacak. 

Hayvanat Bahçesi doldu taştı Hayvanat Bahçesi doldu taştı

Ziyaretçilerin Fırat’ın eşsiz manzarasını suyun üzerinde deneyimlemesi için Yüzer Ziyaretçi Karşılama Merkezi’ni de hizmete alacak Büyükşehir ile Yavuzeli Belediyesi, bölgeye her yıl çeşitli ülkeler ve şehirlerden gelen yerli ve yabancı turistlerin izlemeye doyamayacağı bu karşılama merkezinde doğa harikası manzaraları keşfetmesini sağlayacak”dedi 

ARABAN’NIN TİCARİ HAYATI CANLILIK KAZANACAK 

Şahin, Araban için yapılacak projelerini de anlattı. “Araban’da ilçe belediyesi tarafından yapılması düşünülen bir diğer projede, terminal” diyen Şahin, “Ziyaret potansiyelinin artmasında önemli katkı sunması beklenen bu proje ile esnafların kalkındırılması bölgeye olan ziyaretlerin artırılması hedefleniyor. Buna ek olarak yine ilçe belediyesince bölgeye sanayi ve oto galeri sitesi yapılacak. Araban’ın kalkınmasında önemli bir rol üstlenmesi beklenen bu projenin de yine özel sektör çalışanlarına ticari açıdan önemli fayda getirmesi bekleniyor.”