1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Rumkale Cam Teras Projesine adım adım
Rumkale Cam Teras Projesine adım adım

Rumkale Cam Teras Projesine adım adım

Gaziantep’i Geliştirme Vakfı olarak Gaziantep Valiliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi desteği ile yürütülen Rumkale Cam Teras Projesi”ne adım adım yaklaşılıyor.

A+A-

Gaziantep’ Geliştirme Vakfı Toplantı Salonunda 25 Eylül saat 14:00 de açık eksiltme usulü ile ihalesi yapılacak olan Cam Teras Projesine , katılım şartlarına uygun tüm isteklilerin davetli olduğu belirtildi. 

Projenin 327 m² Cam teras alanı, 225 m² tek katlı Restoran, Bilet Satış Gişesi, 7 Adet 25 m² büyüklüğünde Yöresel ürün satış Üniteleri, 60 binek araç, 9 adet Otobüs ve Minibüs olmak üzere 69 araç kapasiteli otopark, Mescit ve Peyzaj düzenlemesini içerdiği belirtildi. 

Gaziantep Valiliğinden yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi: "Yavuzeli ilçesi Kasaba Mahallesi sınırlarında yapımı tamamlanan Rumkale Kıyı ve Çevre düzenleme işinin projesi Gaziantep Kültür Varlıkları Koruma Kurulu tarafından 2018 yılında onaylanmıştır, Proje ile alanda izinsiz ve dokuyla uyumsuz tüm uygulamalar kaldırılıp, turizm altyapısı güçlü bir sahil ve peyzaj düzenlemesi ile projenin uygulaması amaçlanmıştır. Rumkale’yi görmek için alana gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerin sağlıklı ortamda teknelerle dolaşımı, yeme–içme, otopark ve WC ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmaktadır"

TÜM DÜNYA HABERDAR OLACAK

"Rumkale'nin kuzey karşı yamacında, yerden(sahil kotundan) yaklaşık 100 metre yukarıda eşsiz bir bakış açısı yakalayarak tamamen kendine özgü bir manzara ve perspektif ilişkisi sağlayacak özelliktedir. Dünyada ve ülkemizde de son dönem de turizm çeşitliliklerinden birisi olan cam teras ile hem adrenalin tutkunlarının hem de günümüzün en önemli haber alma yöntemlerinden sosyal medya kullanıcılarının fotoğraf paylaşımları ile çok kısa zamanda tüm dünyanın haberdar olmasını sağlayacağı düşünülmektedir.  Proje; 327 m² Cam teras alanı, 225 m² tek katlı Restoran, Bilet Satış Gişesi, 7 Adet 25 m² büyüklüğünde Yöresel ürün satış Üniteleri, 60 binek araç, 9 adet Otobüs ve Minibüs olmak üzere 69 araç kapasiteli otopark, Mescit ve Peyzaj düzenlemesini içermektedir" denildi. HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.