1. HABERLER

 2. GÜNDEM

 3. Rizede 95.yıl hazırlıkları başladı

          Rizede 95.yıl hazırlıkları başladı

Rizede 95.yıl hazırlıkları başladı

Atatürkü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ön hazırlık ve değerlendirme toplantısı Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik başkanlığında, yapıldı.

A+A-

Atatürkü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ön hazırlık ve değerlendirme toplantısı Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik başkanlığında, Şube Müdürü Cafer Küçükmustafa, Gençlik Merkezi Müdürü Muammer Bayraktar ve antrenörlerin katılımıyla yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor il Müdürü Mustafa Çelik yaptığı açıklamasında Gençlerimizin serbest zamanlarında yapmış oldukları sanatsal-kültürel ve sportif etkinliklerini aktif olarak sergilemelerini, milli değerler etrafında toplumla bütünleşmelerini, görev ve sorumluluk duygularını geliştirmelerini sağlamak amacıyla 15-21 Mayıs tarihlerini içine alan haftanın Gençlik Haftası olarak kutlanması 15.4.1983 gün ve 83/6394 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile uygun görülmüştür. Ayrıca Bu yıl 95. yılını kutlayacağımız Atatürkü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri ilimizde Kurumumuz uhdesinde yürütülecektir yapılacak olan etkinlikler en büyük ve ne anlamlı faaliyetimiz olacaktır. İnanıyorum ki, gençlik haftasını ve gençliğin bayramını dolu dolu geçirip, en güzel şekilde kutlayacağız dedi.

ANTRENÖRLERE BÜYÜK İŞ DÜŞÜYOR

19 Mayıs Atatürkü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Kutlama Programında, antrenörlere Gençlik Haftasında büyük sorumluluk ve görev düştüğünü ifade eden Çelik, Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramını Rize gençliğine yakışır bir kutlama gerçekleştireceğiz. Bu anlamlı bayramımıza hepimizin sahip çıkması gerekir. 19 Mayıs günü bir taraftan İstiklal mücadelemizin doğum günü, diğer taraftan büyük bir mücadelenin eseri olan bu güzel vatanın, Atatürk tarafından çok kıymetli gençlerimize emanet edildiğinin tekrar tekrar anımsandığı gündür.

Bu yıl ki kutlamalar için çalışmalarımız başladı. Tüm kurumlarla işbirliği içinde gençlerimiz ve halkımızla hem Atatürkü anma, hem gençlik hem de spor yönü ile bu haftayı kutlayacağız. Caddelerde, sokaklarda, salonlarda, okullarda, geniş alanlarda halka ve gençlere yönelik tören havasında kutlama etkinlikleri gerçekleştireceğiz şeklinde konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.