1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Rektör’ün Hacer Özil açıklaması
Rektör’ün Hacer Özil açıklaması

Rektör’ün Hacer Özil açıklaması

GAZİANTEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, bazı ulusal gazetelerin haber yapmasıyla baş-layan, AK

A+A-

GAZİANTEP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, bazı ulusal gazetelerin haber yapmasıyla baş-layan, AK Parti ve CHP Milletvekillerinin MHP'yi ziyareti sırasında da gündeme gelen Hacer Özil'in rektör danışmanı olması konu-sunda sitem dolu açıklama yaptı… Coşkun, "Hacer Özil Kirişçi Hanım Rektör Danışmanı olmayıp, böyle bir atama vaki olmadığı gibi bugüne değin hiçbir resmi belgede ve resmi web sitemizde Rektör Danışmanı sıfatıyla yer almamıştır. Hacer Özil Kirişçi Üniversitemiz Türk Musikisi Konsevatuarı mezunu olup 1997 yılından beri Üniversitemiz etkinliklerine katılan, katkı veren birisi olup, halihazırda bir organizasyon şirketi sahibi olup Üniversitemizin bazı etkinliklerinde kendisinden istifade edilmektedir" dedi.

RESMİ BELGEDE BİLE YOK

Prof. Dr. Coşkun, açıklamasında, "Rektör Danışmanlığı Üniversite mevzuatında yer almayan, ancak Rektörlerin kendilerine istişari anlamda katkı verecek kişi ve kişilerden oluşan hiçbir ücret ödemesi olmayan bir yapıdır. Gaziantep Üniversitemiz’in web sitesinde (www.gantep.edu.tr) “Rektör Danışmanı” olarak atanan kişilerin isimleri yer almaktadır. Rektör Danışmanı sıfatıyla ya da başka şekilde yüksek meblağlar ödendiği haberleri ise tamamıyla yalan ve iftiradan ibarettir. Hacer Özil Kirişci Üniversitemizde hiçbir işletme ya da benzeri alanın (cafe, store, vs) işletmecisi değildir. Dolayısıyla iddialar tümüyle asılsız ve kasıtlıdır" diye konuştu.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

Üniversitenin tüm kaynaklarının ve kör kuruşunu bile harcamada azami özen gösterdiklerini anlatan Coşkun, "Gece gündüz, hafta sonu ve tatil zamanlarında bile samimi, canhıraş çabalarımızla; Gaziantep Üniversitesi son dört yıllık dönemde her ölçekte üçe katlanmış, öğrenci sayısı 11.000’den 30.000’lere, Fakülte sayısı 5’ten 15’e, program sayısı 118’den 242’ye çıkmış, 1000 civarında uluslararası öğrencisi olmuş, onlarca yeni binası ile büyük bir devinim göstermiş, hizmetlerine organ nakillerini de ekleyen Üniversite Hastanesi sadece bölgeye değil Ortadoğu ülkelerine referans haline gelmiştir. Gaziantep Üniversitesi Teknokenti, Üniversite-Sanayi İşbirliği, Üniversite-Toplum İşbirliği açısından Türkiye’de ilkleri gerçekleştirerek büyük hamleler göstermiş, uluslararası indekslere geçen, öğretim üyesi başına düşen yayın sayısı açısından 4. ve 7. sıralara yerleşmiş, yeni eğitim ve bilgiyi toplumla paylaşan araştırma anlayışları ile özgür, demokratik, güvenli, öğrenci merkezli, huzur ve sükunun hakim olduğu bir ortamda; ülkemiz için geleceğe kalıcı değerler üretmek noktasında kararlı bir duruş gösteren, ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biridir"

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.