1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Rektörden öğrencilere çağrı
Rektörden öğrencilere çağrı

Rektörden öğrencilere çağrı

'Gelin birlikte yürüyelim"

A+A-

Geçtiğimiz yıl lisans programlarında yüzde 98, ön lisans programlarında ise yüzde 95’lik doluluk oranına ulaşan Gaziantep Üniversitesi, tercih edilebilir üniversite olma özelliğini bu yıl da gösterme yolunda emin adımlarla ilerliyor. GAÜN Rektörü Ali Gür, "aziantep Üniversitesi olarak; hayatınızı belirleyecek bu yolda geleceğe güvenle baktığımız aydınlık yarınlarımızın teminatı olacak siz değerli gençlerle birlikte olmaktan, sizlere ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyacağız. Sizleri bu kutlu hedefe beraber yürümek ve koşmak üzere Gaziantep Üniversitesi’ne bekliyoruz" dedi.

Rektör Prof. Dr. Ali Gür, geçtiğimiz yıl ÖSS tercih döneminde ÖSYM tarafından Gaziantep Üniversitesi’ne lisans düzeyinde 4 bin 90 kontenjan verildiğini belirterek, “Ek yerleştirmelerle doluluk oranımız lisans programlarında yüzde 98’e ulaştı. Meslek liselerinden ön lisans programlarına sınavsız geçişlerin kaldırılması nedeniyle tüm üniversitelerin ön lisans programlarında tercih edilme oranının büyük oranda düşüş kaydetmesine rağmen, üniversitemiz, seçkin bölümlerinde, aranan eleman yetiştirdiği için yüzde 95’lik doluluk oranını yakaladı. Bu önemli bir başarıdır” dedi.

TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJELER ÜRETİYORUZ

Gaziantep Üniversitesi’nin İntörn Eğitim Modeli ve Toplumsal Duyarlılık Projeleri uygulamaları başta olmak üzere Türkiye’deki diğer üniversitelere örnek olan projeleriyle dikkatle izlenen bir üniversite hüviyetini taşıdığını da vurgulayan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, açıklamasının devamında şunları söyledi: “Üniversitemiz, araştırma, bilgiyi üretme ve toplumla paylaşma gibi işlevlerinin yanında, günümüzün nitelikli insan gücünün oluşturulması konusunda da çok önemli bir görev üstlenmiştir. 46 yıllık mazisi ile çok güçlü gelenekleri olan Gaziantep Üniversitesi; diploma veren bir kurum olmaktan öte, vatanını seven, milletinin değerlerine saygılı ve bağlı, hoşgörülü anlayışı ile toplumun her kesimini kucaklayan, uluslararası kimliği ile dünyaya açılan büyük bir üniversitedir. Bir taraftan sizleri hayata hazırlamayı amaçlarken, aynı zamanda mutlu ve huzurlu bir toplum hayalini gerçekleştirmeyi de hedeflemektedir.”

GELİN BERABER YÜRÜYELİM

Konuşmasının son bölümünde tercih aşamasındaki gençlere seslenen Rektör Gür, Gaziantep Üniversitesi’nin uluslararası geçerliliği olan diplomalar verdiğini belirterek şunları söyledi:  “Üniversitemiz sizleri, bilimselliği, etik ve insani değerleri kendisine rehber edinen, sorgulayan, bilgi edinmede sınır tanımayan, ülkemizin geçmişteki uygarlık değerlerini geleceğe taşıyan, geniş vizyonlu kişiler olarak yetiştirmeyi amaç edinmiştir” HABER MERKEZİ

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.