Kimler Yararlanabilir?
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal yardım ödemesi yaparak ekonomik olarak desteklemeyi hedefliyor. Özellikle sosyal ve ekonomik bakımdan dezavantajlı bireyler ve çocuklu aileler öncelikli olarak yardım alıyor.

Doğum Yardımı
Bakanlık, doğum yardımı adı altında çocuk sahibi ailelere sosyal yardım ödemesi sağlıyor. Bu ödemeleri almaya hak kazanan vatandaşlar, bakanlığın desteğiyle ekonomik olarak rahatlıyor.

1.300 TL Bayram Yardımı
Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla beraber hak sahiplerine yapılacak ödemelerin bayramdan önce yapılması bekleniyor. Bu kapsamda, bayram yardımı niteliğinde ödeme yapılacak. Bakanlığın yapacağı ödeme tutarı çocuk sayısına göre belirlenecek:

Birinci çocuk için: 300 lira
İkinci çocuk için: 400 lira
Üçüncü ve sonraki çocuklar için: 600 lira
Dördüncü ve üzeri çocuklar için: Her doğum başına 600 lira
Bu sayede, üç çocuklu bir aileye toplam 1.300 TL sosyal yardım ödemesi yapılmış olacak.

Olympiakos - Fiorentina Maçı Canlı İzle: Taraftarium24 Şifresiz Yayın ve Maç Bilgileri Olympiakos - Fiorentina Maçı Canlı İzle: Taraftarium24 Şifresiz Yayın ve Maç Bilgileri

Ödeme Nasıl Alınacak?
Ödemeler, hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağı gibi en yakın PTT şubesinden de alınabilecek. Bu yardımlar sayesinde dar gelirli aileler, Kurban Bayramı öncesinde maddi olarak rahatlama fırsatı bulacak.

Hak sahipleri, ödeme detaylarını ve başvuru şartlarını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden veya en yakın sosyal hizmet merkezinden öğrenebilirler.

Editör: Ebru Kont