Pes etmek yok Pes etmek yok

Türkiye’yi Avrupa’da başarıyla temsil eden Gaziantep Polisgücü Spor takımları peş peşe zaferlere imza atarken kulübün alt yapı takımları da gelecekte büyükleri gibi şampiyonluktan şampiyonluğa koşmanın sinyallerini veriyor. Gaziantep Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Gaziantep Hokey İl Temsilciliğinin 6 Şubat asrın felaketi şehitleri anısına il genelinde organize ettiği ve 10 erkek, 4 kız takımının mücadele ettiği U- 14 Kız ve Erkek Hokey Şampiyonalarında rakiplerine şans tanımayarak namağlup unvanla şampiyonluk koltuğuna oturdular. 

ALTYAPI TAKIMIMIZIN SAHADA ETKİN MÜCADELE 
ETMESİ GELECEK ADINA ÇOK ÖNEMLİ

Altyapının kulüp için büyük önem taşıdığını ifade eden Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Kaplan, elde edilen sonuçtan dolayı kız ve erkek takımlarını kutlayarak takımların başarı elde etmesinde önemli çalışmalara imza atan antrenör Ayşe Kasım’a teşekkür etti. Başkan Kaplan yaptığı değerlendirmede “Gaziantep Hokey İl Temsilcimiz Hilva Çilkız ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından koordine edilen U- 14 Kız ve Erkek Hokey Şampiyonaları alt yapı takımlarımızın sahalarda etkin mücadele etmesi yönünde büyük önem taşımaktadır."

SPORCULARIMIZI YÜREKTEN KUTLUYORUM

Kaplan; "İl Temsilcimiz Hilva Çilkız’a bu konudaki hassasiyetinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Altyapı takımlarımızın büyük bir özveriyle hazırlanmasında öneli rol üstlenen değerli antrenörümüz kız ve erkek altyapı sorumlumuz Ayşe Kasım’a da fedakârlıklarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. Avrupa şampiyonası öncesine alt yapı takımlarımızdan gelen şampiyonluk haberleri elbette bizleri mutlu etmiştir. Sporcularımızı yürekten kutluyorum.”

GAZİANTEP ADETA HOKEY OKULU GİBİ

Organizasyonun gerçekleştirilmesinde önemli rol oynayan Gaziantep Hokey İl Temsilcisi Hilva Çilkız’da yaptığı değerlendirmede “Gaziantep ülkemizde adeta hokeyin merkezi konumuna geldi. Adeta hokey okulu gibi bir kent olduk. Elbette alt yapı bütün spor dalları için olduğu gibi hokey içinde büyük önem taşıyor. Bugün birçok okulumuzda hokey takımının olması geçmişte verilen büyük emeklerin ve çabaların sonucudur. Gaziantep Gençlik Spor İl Müdürlüğüyle birlikte organize ettiğimiz bu şampiyonaya ilimizden 10 erkek 4 kız takımı katıldı ve bütün takımlarımız yüksek performans gösterdi. Önümüzdeki süreçte bu tür organizasyonlarımızın sayısını arttıracağız. Şampiyonaya katılan bütün takımlarımızı kutluyorum” dedi. Spor Servisi