Geçen hafta içinde yaptığı transferlerle kadrosunu güçlendiren ve Alanya'da kampa giren Gaziantep Polisgücü, gözünü bir kez daha Avrupa şampiyonluğuna dikti. Polisgücü ilk olarak yarın erkeklerde sahaya inecek ve 18 Şubat'ta oynanacak final maçıyla son bulurken kadınlar ise 22-25 Şubat tarihleri arasında Alanya'da Avrupa Şampiyonası mücadelesi verecek.  Polisgücüspor antrenörü Yusuf Kasım, Alanya'ta hazırlıklarının çok iyi geçtiğini ve başkan Mehmet Kaplan'ın destekleriyle Avrupa Şampiyonasına hazır olduklarını belirterek, erkeklerde ve kadınlarda bir kez daha kupayı alarak ülkemizi gururlandırmak istediklerini söyledi. Alanya’da Avrupa Şampiyonası öncesi Polisgücüspor'da moraller yerinde..

Exxen spor tek maçlık ücreti (PSG Real Sociedad) şifresiz üyelik nereden yapılır
Exxen spor tek maçlık ücreti (PSG Real Sociedad) şifresiz üyelik nereden yapılır
Kaplanların ilk maçı bugün

Gaziantep Polisgücü ilk olarak erkeklerde Avrupa Şampiyonası mücadelesi verecek. Polisgücü'nün kaplanları yarın saat 18.00'da Wimbledon HC ile karşılaşacak. Kırmızı-Beyazlı Polisgücü'nün kaplanları ikinci maçında ise Cuma günü yine saat 18.00'da HAHK Mladost ile oynayacak ve 3. maçını ise Cumartesi günü saat 11.00'da WKS Grunwald Poznan ile oynayacaklar.. Gruptan çıkması halinde Cumartesi günü çeyrek ve yarı final maçları oynanacak ve pazar günü ise erkeklerde final oynanacak ve şampiyon belirlenecek. 

Sultanlarda ise ilk maç Slavia Prag İle

Alanya'da düzenlenecek olan Hokey Salon Avrupa Şampiyonsında Gaziantep Polisgücü kadın takımı ilk maçını 22 Şubat'ta Slavia Prag ile saat 13.45'te karşı karşıya gelecek. Hokeyin Sultanları ikinci maçında 23 Şubat Cuma günü 2 maç oynayacak ve ilk maçta saat 13.45'te bu kez MSC Sumchanka günün ikinci maçında ise saat 19.45'te Watsonyalılar HC ile oynayacaklar ve grubun son maçında ise 24 Şubat Cumartesi günü 12.45'te Sanse Complutense ile karşı karşıya gelecekler. Ve grup maçlarının ardından gruptan çıkan takımlar aynı gün çeyrek final ve yarı final maçlarna çıkacak ve Hokey Salon Avrupa Şampiyonasında final pazar günü oynanacak.

Pota’da Play-Off programı belli oldu Pota’da Play-Off programı belli oldu

Gaziantep'e Kupa İle Dönmek İstiyoruz

Gaziantep Polisgücü Spor Kulübü Başkanı Mehmet Kaplan “Avrupa Şampiyonasına hazırız ve hedefimiz şehrimize kupa ile dönmek. Erkeklerde Avusturya Viyana'da oynayacağız. Kadınlar ise gelecek hafta Alanya'da Avrupa şampiyonasına çıkacak. Her iki takımımızda bu şampiyona için Alanya’da yoğun bir kamp geçirdi ve inşallah her iki kulvarda da başarılı olup ülkemize Avrupa Şampiyonluk kupasını bir kez daha kazandıracağız. Kadromuza Arjantin Milli Takımında oynayan iki kadın iki erkek sporcu transfer ederek güç kattık. Önümüzdeki hafta yarın Viyana'da, haftaya ise Alanya'da oynayacağımız Avrupa Şampiyonasında başarılı olup ülkemizi gururlandırmak ve Gaziantep'e kupa ile dönmek istiyoruz" diye konuştu. Spor Servisi