1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Perinçek "bu haçlı saldırısıdır"dedi
Perinçek "bu haçlı saldırısıdır"dedi

Perinçek "bu haçlı saldırısıdır"dedi

Hafta sonu şehrimize gelen Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Doğu Perinçek, ABD'nin Suriye saldırısını değerlendirdi.

A+A-

Royal Otel'de düzenlenen toplantıda, ABD'ye karşı Suriye'nin mücadelesini desteklediklerini belirten Perinçek "Kardeşimiz, komşumuz, canımız, ciğerimiz Suriye'ye Amerikan füzeleri gönderildi. Amerikan füzelerinden korkmuyoruz, Suriye'nin yanındayız" dedi. Perinçek yeni bir dünya kurulduğunu da belirterek, "Gaziantep'ten yeni bir dünyanın kurulduğunu ilan ediyoruz" dedi.

GAZİANTEP SAYESİNDE GELECEĞE UMUTLA BAKIYORUZ

Gaziantep'te doğduğunu bu nedenle bu toprakların kendisine heyecan verdiğini söyleyen Perinçek, "Gaziantep öncü, önder bir kenttir.  Tarımıyla, sanayisiyle, icatçılığı ile Türkiye sanayisine katkılarıyla ve yiğit insanlarıyla Kurtuluş Savaşındaki müstesna yeri kahramanlığıyla hepimizin kalbinde olan bir kent ve kıskanılan bir kenttir. Burası bize esin veriyor, geleceğe çok daha büyük umutla ve güvenle bakıyoruz" dedi.

GAZİANTEP YENİLİKÇİ BİR KENT

Türkiye'nin, batı Asya'nın ve dünyanın olağanüstü bir dönemde olduğunu belirten Perinçek, "Yeni bir dünya kuruluyor, Gaziantep'ten yeni bir dünyanın kurulduğunu ilan ediyoruz. Gaziantep yeniliklere açık olan bir kentimiz. İcatçı, üretim yapan, yenilikçi bir kentimiz. Onun için yeni bir dünyanın kuruluşunu Gaziantep'ten ilan etmek yakışıyor Gaziantep'e ve bizlere. Yeni dünyanın kuruluşuna direnenler var. Eski dünyanın saltanat sahipleri, dolar saltanatının sahipleri, emperyalistler bu yeni dünyadan hiç hoşlanmıyor. Çünkü yeni dünyada dolar saltanatı yok, Amerikan saltanatı dönemi bitti" diye konuştu. 

FÜZELERDEN KORKMUYORUZ

ABD'nin pılısını pırtısını toplayıp batı Asyadan gitmenin hazırlıklarına başladığını, o süreç içerisinde Amerikalılığını gösterdiğini belirten Perinçek, "Kardeşimiz, komşumuz, canımız, ciğerimiz Suriye'ye Amerikan füzeleri gönderildi. Amerikan füzelerinden korkmuyoruz, Suriye'de korkmuyor, bizde korkmuyoruz, bölge haklarıda İran, Irak, Rusya'da Araplarda, Faslarda, Türklerde, Kürtlerde Amerikan füzelerinden korkmuyoruz, Suriye'nin yanındayız" dedi. 

BÖLGEDE BİR MODEL KURULDU

'ABD'ninki daha çok gösteriş saldırısı' diyen Perinçek, "Bölgeden elini ayağını çekmek zorunda kalan yenilen Amerika bir nevi bir defalık bir saldırı yapıyorum benide hoş görün, Amerikan halkına karşıda çok mahçup duruma düşmeyelim diyor. ABDnin bu saldırılarına Suriye'nin boyun eğmesi mümkün değildir. Bölgenin de boyun eğmesi mümkün değildir. Bölgede bir model kuruldu Türkiye, Suriye, İran, Irak, Rusya elele verdi ABD'nin Irakta ikinci bir ikinci bir İsrail devleti kurulmasına izin vermedi. Aynı model Suriye'de de görülüyor. Türkiye İdlip, Afrin, Fırat Kalkanı hareketiyle Amerikan koridoruna girdi. ABD'nin piyonlarını, teröristlerini Türk ordusu temizlemeye başladı. Bu füzelerin amacı Suriye'deki ABD'nin teröristlerinin mevcut bulunduğu mevzileri korumak" diye konuştu.

BU BİR HAÇLI SALDIRISI

Türk hükümetinin ABD saldırısını hoşnutla karşılamasının utanç verici olduğunu belirten Perinçek şöyle konuştu:"Böyle bir hükümet istemiyoruz. Komşuya saldırı alkışlanmaz. Zalimlerin yanında olmak müslümanlıkla bağdaşır mı? Bu bir haçlı saldırısı. Bu politikalar Türkiye'de önümüzdeki dönem yaşaması mümkün olmayan politikalar. Bu politikalarla Türkiye yönetilmez. Teröre karşı mücadele zafere ulaştırılmaz. Doğal müttefiklerden ayrılıp ABD'nin alkışçısı oluyorsunuz nasıl onların yüzüne bakacaksınız. Türk milletinin yüzüne nasıl bakacaksınız, nasıl oy isteyeceksiniz?"

TARIMDA SANAYİDE DIŞA BAĞIMLI HALE GELDİK

Türkiye ekonomisinin iyiye gitmediğini, Ocak ayındaki dış ticaret açığımızın 9.1 milyar dolar olduğunu belirten Perinçek, "Tarım, sanayimiz dışa bağımlı hale gelmiş. Büyük sanayinin yan ürünleri bile dışarıdan geliyor. O zaman ne oluyor dış ticaretimiz açık veriyor. Borçlanma siyaseti iflas etti. Türkiye'yi borç batağına batırdılar. Türkiye'nin üretim ekonomisine geçmesi için komşularıyla işbirliği yapmaya mecbur.  Çin bundan sonra en önemli ortağımız. Ancak hangi yüzle Çin'le ekonomik ilişkileri geliştireceksiniz" dedi.

BİZ DÜZELTİYORUZ, ERDOĞAN BOZUYOR

Suriye ile işbirliği halinde olduklarına dikkat çeken Perincek, Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan’ı, Türkiye’nin diğer ülkelerle olan ilişkilerini bozduğuna dair suçlamalarda bulundu. Perinçek, “Sayın Beşar Esad ile görüşme yaptım. Suriye’de de şu anda Vatan Partisi temsilciliği var. Suriye’yle de işbirliği konusunda konuştuk. Biz düzeltiyoruz Tayyip Erdoğan bozuyor. Biz, bu ülkelere muhtacız” ifadesini kullandı.  

ERDOĞAN BİR DAHA SEÇİLEMEYECEK

"Türkiye’nin geleceğini emenat edeceğimiz Atatürk gençliğini yetiştirdik' diyen Perinçek, "Tayyip Erdoğan yönetiminin sonuna gidiyor Türkiye. Bir daha seçilemeyecek. Bütün vatandaşımızı Vatan Partisi’nde görev almaya ve destek olmaya çağırıyoruz" dedi. Ayşegül BAĞCI

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.