2024 vizyonu kapsamında okullarda görevli okul psikoloji danışmanlarının yeni bilimsel çalışmalardan haberdar etmek, kendilerini geliştirmeleri ve yenilemelerini sağlamak amacıyla Ev sahipliğini Erdem Koleji’nin yaptığı 5.’si düzenlenen ‘Erdemli PDR Günleri’ Sempozyumu Gaziantep Şahinbey ve Şehitkamil RAM Müdürlüğü’nün işbirliği ile Gaziantep Şahinbey Akkent Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

KATILIM YOĞUN SAĞLANDI

Sempozyuma Gaziantep İl Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Özdemir ile Mustafa Tumay, Şahinbey RAM Müdürü Eşref Birişik, Şehitkâmil RAM Müdürü Ahmet Kaynak ve Şahinbey ve Şehitkâmil ilçesindeki okullarda görev yapan okul psikolojik danışmanları katıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği sempozyumunda konuşan Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, sempozyumun önemini anlatarak PDR alanında katılımcıların çok yönlü gelişimlerine destek olmayı amaçladıklarını iletti.

Meclis üyeleri seçimini yaptı Meclis üyeleri seçimini yaptı

PLAKET VERİLDİ

Sempozyumda ünlü akademisyen Prof. Dr. K. Fatih Yavuz, ‘Kabul ve Kararlılık Terapisi: Temel İlkeleri’ konusu hakkında sunum yaparak örnek uygulama gerçekleştirdi. Dr. Öğretim Üyesi Saadet Öztürk, ‘Sınav Kaygısında Kabul ve Kararlılık Terapisi’ hakkında eğitim vererek sınav öğrencileri yönelik ACT uygulamaları konusunda önemli bilgiler paylaştı. Program sonunda Klinik Psikolog Seher Cömertoğlu Yalçın, ‘Kabul ve Kararlılık Terapisi ve Şefkat’ hakkında katılımcılara bilgilendirme yaparak sempozyumda örnek seans uygulaması yaptı. Sempozyum sonunda Erdem Koleji Genel Müdürü Mehmet Örfi Sönmez, Erdem Koleji Genel Müdür Yardımcısı Nevin Durdu Kalyoncu, Erdem Koleji Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Ökkeş Ünlükaya ve İlkokul Müdüresi Mürüvvet Yılmaz tarafından sempozyumda yer alan konuşmacılara ve RAM Müdürlerine teşekkür plaketi verildi.