Geçen sene yaşanan depremin ardından bu sezon deprem bölgesi taraftarlarına passoligi yenileme ücretini 1 TL yaparak alkış alan Passolig yönetimi sessiz, sedasız bir şekilde fiyatını normale çekmesi dikkat çekerken "Hani Passolig yenileme ücreti sezon boyunca 1 TL olacaktı" diyerek TFF'nin açıklaması hatırlara geldi..
31 Aralık 2023 tarihine kadar deprem bölgesinde yer alan taraftarların 1 TL'ye yenilendiği passolig kart yenileme ücreti 1 Ocak 2024 itibariyle 99 TL'ye çıkarıldığı öğrenildi. Gaziantep FK yönetiminin Kayserispor maçına bilet fiyatlarını 27 olarak belirlemisinin ardından gerçek yönetimin bu jesti karşısında maça gitmek isteyen ancak passolig  süresini uzatmak isteyince ortaya çıktı. 

Sadece 3 puan istiyoruz Sadece 3 puan istiyoruz

TFF'DEN YAPILAN AÇIKLAMADA 2023-2024 SEZONUNU KAPSIYORDU

Passolig yenileme ücretininin 2024 yılından itibaren 99 TL olarak belirmenmesi özellikle deprem bölgesinde büyük tepki topladı. TFF'den yapılan açıklamada deprem bölgesi taraftarlarına passolig yenileme ücreti 2023-2024 sezonunu kapsıyordu ancak bir anda bu değişiklik kafa karıştırdı ve tepki topladı. İşte TFF'nin yaptığı açıklama; "6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve 11 ilimizi etkileyen deprem felaketi ülkemizi yasa boğdu. Türkiye Futbol Federasyonu olarak, sporun birleştirici gücü ve dayanışma ruhu ile birlikte büyük futbol ailemizin destekleriyle yaraları sarmak için elimizden geleni yapma gayretinde olduk. Bu amaçla, aldığımız kararla 2023-2024 Trendyol Süper Ligi sezonu boyunca Atakaş Hatayspor ile Gaziantep Futbol Kulübü'nün Passolig Kart ücretlerinin 1 TL olarak güncelleyerek, depremden etkilenen bu kulüplerimize ve takımlarına gönül veren taraftarlarımıza destek olmaya devam edeceğiz” İfadelerini kullanmıştı. Spor  Servisi