1. YAZARLAR

  2. İsa Altun

  3. Parolaya karşı birleştiler
İsa Altun

İsa Altun

Yazarın Tüm Yazıları >

Parolaya karşı birleştiler

A+A-

 

Sanal ortamda hayatı kolaylaştıran en önemli unsur parolalar. Ancak teknolojide söz sahibi google, facebook, paypal, amazon ve microsoft gibi kuruluşlar parolaları ortadan kaldırmak için ortak hareket etme kararı aldılar.

 

Parolalardan başka alternatifler var ama.

Artık telefonunuzu parmak iziniz ya da yüzünüzle açmak son derece olağan bir durum ve yakın bir zamanda, biyometrik kimlik saptama her tür kişisel veriye erişmenin standardı haline gelebilir.

 

Teknoloji devleri parolaya karşı birleşti 

Parolalara duyulan aşırı güvene karşı verilen mücadelede, bu amacı destekleyen ve Google, Facebook, PayPal, Visa ve Amazon gibi üyeleri olan açık endüstri kuruluşu FIDO Alliance (FIDO İttifakı) ortaya çıktı.

 

Dikkat, gevşemeyin!

Ama bu gelişme, henüz parola güvenliğini gevşetmenin bahanesi olmamalı!

Güçlü parolalar kullandığınızdan, hem kendiniz, hem de şirketiniz için emin olun! ESET Password Manager gibi parola yöneticileri, sadece tek şifre yardımıyla tüm hesaplara ulaşma kolaylığı ve güvenliği sağlıyor.Küçük hamleler, ileride yaşanacak pek çok sorundan kurtarabilir.

……  ………….    ………….   ………….

 

Dijital çözümler verimlilik ve güvenlik sağlıyor.

 

Siber ortamda güvenliğin önemi her geçen gün artarken, sosyal mesafe takip ve termal kamera çözümleri sektörün en çok tercih ettiği ürünler. Evden çalışmaya geçen tüm sektörlerde güvenli uzaktan bağlantı için SSL VPN çözümüne ilgi var ve ayrı internet altyapılarında yükseltme ihtiyacı oluştu. Capital ve Ekonomist dergilerinin öncülüğünde, Vodafone Business sponsorluğunda gerçekleştirilen CEO Club, koronavirüs salgını sonrasında perakende sektöründeki yeni döneme ilişkin hazırlıkları dijital ortama taşıdı. Online toplantıda Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük ve JLL Türkiye Başkanı Avi Alkaş, açılmaya başlayan AVM ve cadde mağazalarında alınan önlemleri, salgının sektöre etkilerini ve alışverişte değişen alışkanlıkları değerlendirdi.

 

Meltem Bakiler Şahin: Dijital çözümlerle işletmeler verimli ve güvenli bir şekilde çalışıyor

 

Türkiye’nin koronavirüs salgınıyla mücadelesinde başarılı adımlar atıldığını ve bu süreci en az hasarla atlatacağına inandıklarını söyleyen Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Meltem Bakiler Şahin, şöyle konuştu: Uzun süredir işletmelerin ancak dijitalleşmeyle büyüyebileceğini ve hem yerel hem global rekabette bir adım önde olabileceğini söylüyorduk. Şirketlerin dijitalleşmeyi ana odağına alması, tam da bugün anlamını buluyor. Uzaktan çalışma modeline geçen işletmeler, dijital çözümlerimiz sayesinde personeliyle istediği lokasyondan verimli ve güvenli bir şekilde çalışabiliyor.  Neredeyse tüm sektörlerde altyapılarını kuvvetlendirme, SSL VPN gibi uzaktan güvenli bağlantı çözümlerini kullanma ve verilerini uzaktan yönetme ihtiyaçlarının ön plana çıktığını görüyoruz. Bankacılık, bankacılık dışı finans gibi sektörler bu çözümü tercih ediyor. Üretim sektöründe, sürekliliği sağlayabilmek adına sağlık konusundaki çözümlere ilgi var; sosyal mesafe takip ve termal kamera çözümlerimiz bu sektörün en çok tercih ettiği ürünler. Evden çalışmaya geçen tüm sektörlerde güvenli uzaktan bağlantı için SSL VPN çözümüne ilgi var ve ayrı internet altyapılarında yükseltme ihtiyacı oluştu. E- ticaret, dijital pazarlama ve temassız teknolojiler önem kazandığı için işletmeler dijitalleşmeye yatırım ve yeni fırsatlar konusunda danışmanlığa ihtiyaç duyuyor.

 ..............     ...............            .................... 

 Mobil cihazlarda Fortnite oynamanın ipuçları

 

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerimizde kaldığımız şu günlerde bireyler bol bol oyun oynayarak keyifli zaman geçirmeyi tercih ediyor. Bu oyunların başında ise Fortnite geliyor. Samsung’un #Evde Beraberiz programı kapsamında yayınladığı mobil Fortnite kılavuzuyla oyuna en başından bir profesyonel gibi başlayabilirsiniz. Çoğu oyuncu Fortnite oyununu konsollarda oynuyor ancak mobil cihazları üzerinden oynayanlar da bulunuyor. Ekibinizde oyunu Android cihazınız üzerinden oynayan kişilerdenseniz, Samsung’un sizin için hazırladığı mobil Fortnite kılavuzuyla savaşa en başından bir profesyonel gibi başlayabilirsiniz. #EvdeBeraberiz programı kapsamında spor, yemek, moda, eğlence, verimlilik, sanat gibi konularda evde kalanlara ilgi çekici içeriklerle seslenen Samsung, bu içeriklerin yanı sıra ünlü isimlerle iş birlikleri yaparak Instagram yayınlarıyla evlere renk kattı. Evlerinizde geçirdiğiniz zamanı keyifli hale getiren ünlü isimler ve daha önce gerçekleştirdikleri etkinliklere Instagram üzerindeki Samsung IGTV kanalından ulaşabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.