YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

İl Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şubesi bünyesinde geçtiğimiz yılın aralık ayında kurulan Atlı Polis Grup Amirliği ekipleri, kentte huzur ve güvenliğin tesisi için görev yürütüyor. Ekipler, toplumsal olaylara etkin müdahale ile stadyum, spor salonu, konser alanı, park ve caddelerde görev alıyor. Atlı polisler bu çerçevede yazın çok yoğun olan park, bahçe, mesire alanları ve ormanlarda dinlenen vatandaşların güvenliğini sağlıyor. Atlı polisler vatandaşların dinlendiği park, bahçe, mesire alanları ve ormanlarda güvenlik amacıyla gün boyu devriye geziyor. Aşırı sıcak nedeniyle vatandaşların tercih ettiği park, bahçe ve mesire alanlarında da devriye görevi yürüten atlı polisler, başta çocuklar olmak üzere kendilerine yoğun ilgi gösteren vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektiriyor.

"Karayel", "Nogay", "Ferah", "Saltuk", "Mert" ile "Tibet" isimli atlarıyla halkın yoğun olduğu parklarda huzur ve güveni tesis eden ekipler, vatandaşlardan da yoğun ilgi görüyor.

6 AT, 7 BİNİCİ GÖREV YAPIYOR

Polis memuru İbrahim Güneyli, geçtiğimiz yılın aralık ayında kurulan Atlı Polis Grup Amirliği ekipleri olarak toplumsal olaylara etkin müdahale ile stadyum, spor salonu, konser alanı, park, bahçe, orman ve caddelerde görev aldıklarını belirtti.Atlı Polis Grup Amirliği ekiplerinin kentte güvenliği sağlamada önemli bir rol oynadığını belirten Güneyli, “Gaziantep ilimizde atlı polis 9 Aralık 2023 tarihi itibarıyla görevlerine başlamıştır. 6 at ve 7 binici personel olarak görevimizi ifa etmekteyiz. İl emniyet müdürümüzün talimatları doğrultusunda genellikle yoğun olan park ve bahçelerde mesire alanlarında ve ormanlarda görevimizi ifa etmekteyiz. Gaziantep ilimizde özellikle yaz aylarında parklarımız ve bahçelerimiz çok yoğun olmaktadır. Biz de yoğun görevlendirme ile park ve bahçelerdeki huzur ve güvenliği sağlamaktayız. Önleyici hizmet olarak görev yapmaktayız. Devriye alanlarımızda da asayişi sağlarız. Bundan dolayı yaz aylarında biraz daha yoğun görevlendirmemiz mevcuttur” dedi.

Kitaplara şifa oldu Kitaplara şifa oldu


KENTE DEĞER KATIYOR

Park ve bahçelerde devriye görevi yürüttükleri esnada başta çocuklar olmak üzere her yaştan vatandaşın atlı polis ekiplerine yoğun ilgi gösterdiğini belirten Güneyli, “Vatandaşlarımızın, özellikle çocukların ve turistlerin yoğun ilgisi ile karşılaşıyoruz, bu da bizi motive ediyor ve gururlandırıyor. Biz, meslektaşlarımızın motosikletlerle ve zırhlı araçlarla girmekte zorlandığı yerlerde daha kolaylık ile atlı birlik olarak devriye faaliyetimizi sürdürüyoruz. Ayrıca biliyorsunuz ki atların Türk kültüründe atın yeri ve önemi çok büyüktür. Biz de ‘At Türk'ün kanadıdır' sözünden yola çıkarak bu kültürümüzü devam ettirmeye de çalışıyoruz” şeklinde konuştu. 

Vatandaşlardan Gülay Göktaş, atlı polislerin kente değer kattığını  söylerken Orhan Kirişçi, “Parklarımız ve çevremiz için atlı polis birlikleri çok gerekliydi” dedi. İHA
 

Editör: Ebru Kont