Öztürkmen'in paylaştığı tapu kayıt bilgilerine göre, Oğan seçimden hemen önce ve hemen sonrada, sadece Ankara'nın Çankaya ve Gölbaşı ilçelerinde çok sayıda arsa, arazi, malikâne ve ultralüks konut aldı. Mülklerin bugünkü değerlerinin 100 milyon TL’nin üzerinde olduğu belirtildi. 

Sinan Oğan Tv100'de Kübra Par'ın programına konuk oldu. Par, Öztürkmen'in açıkladığı mülkleri tek tek sordu. Oğan, CHP'li Öztürkmen'in açıkladığı bütün mülkleri aldığını kabul etti. Uzun yıllardır ticaretle uğraştığını, milletvekilliği yaptığını ve devlet görevlerinde bulunduğunu söyledi. Hatta geçmişte TİKA'da çalıştığı dönemde maaşının 2,500 dolar olduğunu belirtti. Bu durumda bazı taşınmazlar edinmesinin normal olduğunu öne sürdü. 2023 yılında aldığı mülkleri, başka mülklerini satarak aldığını öne sürdü. Ancak malvarlığını açıklamaktan kaçındı. 

Oğan, programda CHP'yi hedef almayı sürdürdü ve CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun seçildiği takdirde siyasi ve ekonomik kriz çıkacağı için Tayyip Erdoğan'ı destekleme kararı aldığını öne sürdü. 

Öztürkmen, Oğan'ın açıklamaları üzerine sosyal medyadan açıklamalarda bulundu. Öztürkmen şu ifadeleri kullandı:

“Ne dediysek o! Sinan Oğan'ın seçimin yapıldığı 2023 yılında değeri 100 milyon TL'den fazla arsa, arazi, malikane ve ultralüks konut aldığını açıklamıştık. Oğan Tv100'de Kübra Par'ın programında hepsini kabul etti! Hasan Öztürkmen söylediyse DOĞRUDUR!

Sinan Oğan, “Benim hedefim Türk Milliyetçilerini birleştirmek” diyor. Ama Oğan parselleri birleştirmiş! Açıkladığımız bütün tapu bilgilerini kabul etti. Çünkü belgeli...

Biz sadece Gölbaşı ve Çankaya ilçelerinden aldığı mülkleri açıkladık! Altını çiziyorum “SADECE”... Oğan'ın yapacağı tek şey var. Tüm malvarlığını ve edinme tarihlerini açıklasın. Hatta birlikte gidelim, kendi ve ailesi üzerine olan tüm tapu kayıtlarını ve banka hesap bilgilerini çıkartalım. Tüm Türkiye görsün. 

İyi Partide istifa mı? görevden alma mı? İyi Partide istifa mı? görevden alma mı?

Sinan Oğan kendisine verilen görevi de çok açık bir şekilde şu sözlerle itiraf etti: “Seçimden sonra Külliyede en çok alkışı ben aldım!” Oğan Saray'dan aldığı yeni görev doğrultusunda CHP'yi hedef almayı sürdürüyor. CHP'nin adayı bir sonraki seçimde Cumhurbaşkanı olacak ve Türkiye rahat bir nefes alacak!” Haber Merkezi

Editör: Ebru Kont