1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Özpineci'den şaşırtıcı açıklama
Özpineci'den şaşırtıcı açıklama

Özpineci'den şaşırtıcı açıklama

"Hukukçuları kandırmışlar"Gaziantepspor kulüp başkanı Mutlu Özpineci, bugün yapılması gereken olağanüstü kongrenin iptali konusunda savcılığa yaptığı müracaatın ardından basın toplantısı düzenledi.

A+A-

Gaziantepspor’a emek veren birçok insanın üye listesinden hukuksuz bir şekilde çıkartıldığını aktaran Özpineci, karar defterinin eski kulüp başkanının şoföründe gezdiğini söyledi.

 

GÜVENDİĞİMDEN DOLAYI VERDİM

 

Gaziantepsporun son günlerde yaşamış olduğu olumsuzlukları paylaşmak istediğini kaydeden kulüp başkanı Mutlu Özpineci, “Gaziantepspor’da sorunlu bir kongre süreci yaşadık, sorunsuz bir süreç olması gerekiyordu fakat olmadı. Yaptığımız çalışmalar sonucunda da biz buraya hazır olan yönetim kurulunun çoğunlukla beni başkan seçmesi dolayısıyla Gaziantepspor kulübü başkanı olarak göreve başladım. Takımla ilgili süreci hepiniz biliyorsunuz zaten. Son günlerde yaşadığımız gelişmelerin önemli olduğunu zannediyorum. Biz Gaziantepspor’u bu şekilde yönetilemeyeceğini ifade ederek bir kongre kararı alma içerisine girdik bu kongre kararını almak içini yeterli çoğunluğu sağlayamadık gelmeyen arkadaşlarımız olduğu için. Baktım ki ben bu arkadaşları toplayamıyorum bu anlamda Sayın Yaşar Sağlam avukat bizim listemizde divan kurul başkanıydı kendisiyle de dostluğumuz vardı rica ettim. Bende bu arkadaşları toplayıp kongre kararını alalım ve Gaziantepspor’u sağlıklı bir yönetim tarzına kavuşturalım diye bir istişaremiz oldu. İstişare sonucunda kendisi “hay hay” dedi ben yardımcı olurum dedi. Burada Yaşar Sağlama neden verdiğimi sorgulayan arkadaşlar oldu bu anlamda. Kendi listemdeki Divan Kurulu başkanı ve güvendiğim insan olduğu için verdim. Bu süreç içerisinde de biz karar defterini Yaşar beye teslim ettikten sonra Yaşar Bey kararı aldırabilmek için bir süre beklediği ve o süreden sonra kendisinin de toplayamadığını ve bu kararı aldırmak için bazı insanlara defteri verdiğini o bazı insanlar dediğimde isimleri belli. Yaşar Sağlam önceki gün akşam bunu kendi ifadesinde emniyete vermiş olduğu ifadede çok açıklıkla süreci anlattı. Bu süreç içerisinde kongre kararını aldıklarını geçen hafta bize bildirdiler. Bizde kongre kararı alındı ise defterin bize iadesini ve bizimde alınan kararları görmemiz gerektiği hususunda Yaşar beyden rica etti. Fakat geçen hafta Pazartesi’nden beri bu defteri bize getiremedi, getirememesinin sebebi de kendisinin vermiş olduğu arkadaşları elinden çıktığını yani eski başkan İbrahim Kızıl’ın şoförünün elinde olduğunun ve İbrahim Kızıl’ın bu süreci yönettiği yönünde beyanlar oldu. Bu anlamda bizim acilen müdahale etmemiz gerekiyordu” dedi.

 

İFADEMİZİ VERDİK

Gaziantepspor’da 30 yıllık emeği olanların ve delegasyonda bulunan insanların tamamını üyelikten silindiğini belirten Özpineci” Bu arkadaşlar, böyle bir duyuma ulaştık, Bu duyuma ulaştıktan sonra acilen müdahale etmemiz gerekiyordu. Çünkü biz burada Gaziantepspor kulübü başkanı isek bizim taraftarımız veya değil biz bu delege yapısının tamamının başkanıyız. Bu anlamda üstümüze düşen sorumluluğu yerine getirmemiz gerekiyordu. Mesela şuanda burada benim taraftarım olmayan arkadaşlar var ama biz hepimiz Gaziantepsporluyuz ve ben bu kulübün başkanıyım, iğnesinden ipliğine hepsinin hakkını korumak benim hakkımdır. Bu sorumluluk kapsamında akşam İbrahimli karakolundan istettiğimiz emniyet mensupları geldiler ve bu doğrultuda ifadelerimizi verdik. Bu ifadelerimiz üzerine tekrar sabah çalışmalarımızı başlattık, şu arda Gaziantepspor’u eski delege yapısına taşıyacağız. Bu delege yapısı Gaziantepspor’un delege yapısı değildir. Demokratik bir düzeltme yapmamız lazım toplumun her kesiminden insanları dahil ederek bu delege yapısını oluşturmamız lazım. 1500-1600 kişiyi kökten silip yeniden başka insanları yazmamız gerekmiyor. Şimdi bakıyoruz Suruçlu diyorduk Suruçlular gitmiş eeee Anteplilerde gitmiş yerine gelene bakıyoruz, Musabeyliler gelmiş şimdi bunu yapan insanlar hangi mantıkla yapmış, hangi akılla yapmış akıl ziyanı insanlar. Böyle bir beyinsizlik olamaz yani. Gaziantepspor’u biz Sudi çöllerinde Bedevi çadırlarında yönetmiyoruz” dedi.

 

BU KÜSTAHLIKTIR

Bu bir bedevi yaklaşımıdır diyen Özpineci, “Ben yaptım oldu. Sen bu kapasitede bir insan değilsin bu kapasitede olsaydın demokratik bir yaklaşımda şehrin dengelerini ciddiye alarak yapardın. Bu bir küstahlıktır, bu bir terbiyesizliktir. Bir hukukçuyu seçtik biz bu konuda yanlış bir seçim değil bu fakat bu hukukçu arkadaşlarımızı kandırmışlar kendisinin ifadesi aldatmışlar. Bunun hesabını herkes verecek bir defa. Cumhuriyet savcısı Aziz Kocaağa bu konuyla ilgili tedbirini almışlar. Tedbir kararı elimizdedir şu anda da yürütmeyi durdurma kararı alıyoruz ve adliyede bulunan arkadaşlarımız şu anda dilekçelerini vermektedir. Yüce Türk adaletine güveniyoruz bu haksızlığa müdahale edecektir ve kulübün daha önceki yapısını ciddiye alacaktır, eski ve gerçek delegelerimizle bu süreci tamamlayacağız” dedi.

 

İŞLEM DOĞRU DEĞİL

Ben Yaşar beye delegeleri silsin diye vermedim defteri. Demokratik bir kongre ortamı olsun diye verdim. Bu işlem bence doğru değil çünkü 15 gün gibi kısa bir sürede tamamlandı. Biz bu kulübü yönetmeye geldik yöneteceğiz. Hesap alacaksak hesap alacağız hesap vereceksek hesap vereceğiz. Burada bir sorun yok. Aşılması gereken sıkıntılı bir süreç var İnşallah aşılacak” açıklamalarında bulundu.

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum