CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Halk TV'de Gaziantep’e verdiği önemi anlatı. Takıntı yaptığı iki ilden birinin Gaziantep olduğunu belirten Özel, “Samsun ve Gaziantep... Bu iki şehirde partiyi birinci parti yapmadan bu siyaseti bırakırsam gözüm açık gider” dedi.

ERDOĞAN GAZİANTEP’TEN EMİNDİ

Halk TV’de İsmail Küçükçaya’nın konuğu olan Özel, ‘’Kilis’teki adaya çok inanıyordum Avukat bir isim. Kilis’teki genç bir Kurultay Delegesi arkadaşımızın önerisi ve örgütümüzün sahip çıkmasıyla adayı koyduk. Anket yaptırdık, CHP 3-4 puan önde görünüyordu. Biz planlamayı yaptık, Tayyip Erdoğan’da Kilis’e gitti. Gaziantep’e uğramadı. Gaziantep’ten emindi… Biz de Kilis’e gittik, yağmur altında 45 dakika konuştuk. Kilis’in derdini anlattık ve çözer dedik ve kazandı. Yüzde 43 oy alarak rakiplerine fark attı” dedi..

SAMSUN VE GAZİANTEP’ İ DÜZELTECEĞİZ

‘’Gaziantep Büyükşehir’i kazanabilirdik’’diyen Özel, ’ #Gaziantep, profesyonel bir ekiple yeniden dizayn edilmelidir. Büyükşehir’i kıl payı kazanamadık. Eksiklerimiz genel merkezin merceği altında, artık hata yapma lüksümüz yok.  Gaziantep’te yaklaşık 1 milyon nüfuslu merkez ilçeyi aldık. Şehitkamil’de pırlanta gibi bir adayımız var. O adayı belirlerken bile türbülansı aşamadık, bir sürü sıkıntı oldu. Gaziantep benim takıntı yaptığım iki ilden bir tanesi. Gaziantep’e ben kurultayda söyledim. Atatürk’ün Gazi Unvanı verdiği bir kentte bu halde olamayız. Samsun ve Gaziantep’te CHP’yi birinci parti yapmazsam gözüm açık gider. Samsun ve Gaziantep’i düzelteceğiz’’ dedi.

Kılıçdaroğlu'nun Ali Doğan sevgisi Kılıçdaroğlu'nun Ali Doğan sevgisi

Küçükkaya, CHP İl teşkilatını eleştirdi

 İsmail Küçükkaya, ‘Partinizin tek başarısız olduğu şehir Gaziantep oldu. İl Başkanı gitti, geldi, adayınızın etrafında kenetlenseydiniz Gaziantep’i bile alabilirdiniz” dedi.

ÇOK SEVİLEN BİR DOKTOR

Seçim öncesi Gaziantep’e geldiğini ve aday etrafında bir kenetlenme olmadığını gördüğünü belirten Küçükkaya Özel’e şunları söyledi:”Gaziantep’le ilgili partinize yönelik bir tesbit ve eleştiri yapabilir miyim? Gaziantep’i de kazanabilmişsiniz, öyle aday koymuşsunuz, gittim tanıdım, ama baktım etrafında kimse yok. ‘Kazanamazsınız’ dedim şaşırdı. ‘Etrafınızda birlik yok’ dedim. Partinizin kenetlenmediği yer Gaziantep oldu. İl başkanı gitti geldi, doktor çok sevilen bir doktor adayınızın etrafında kenetlenseydiniz Gaziantep’i de kazanabilirdiniz. Belki de partinizin tek başarısız olduğunuz şehir Gaziantep oldu” dedi.