Gençlere sağduyu çağrısında bulunan Özdağ, “Öfkenizi sokağa değil öfkenizi sandığa götürün. Bu işi demokrasi içerisinde, hukuk devleti içerisinde, uluslararası hukuk içerisinde çözeceğiz ve bu insanları vatanlarına, Türk devletine ve Türk milletine yakışır şekilde yollayacağız ”dedi. 

13 MİLYON YABANCI NÜFUS VAR

Prof. Dr. Ümit ÖzdağAK Parti'nin 2011'den bu yana izlemiş olduğu hatalı Orta Doğu, Suriye ve açık kapı politikası neticesinde ülkemize 5 milyon kayıtlı Suriyeli geçici koruma altına alınmış sığınmacı geldiğini belirterek şunları dile getirdi:”2 milyon kaçak Suriyeli, 2 milyon en az Afgan, 2 milyon değişik Afrika ülkesinden gelen insan ve 2 milyonu aşan Pakistan, Rusya ,Mısır, Libya, Bangladeş vs. ülkelerden gelen insanla birlikte 13 milyonu aşan bir yabancı nüfus bulunmaktadır. Her gün sınırlarımızdan kaçak olarak resmi raporlara göre bin ile bin 250 arasında insan geçmektedir. Sınırlardan geçen kaçaklar dışında gümrük kapılarından para karşılığı, rüşvetle geçen bir çarkın oluştuğu konusunu yıllardan beri biliyor fakat söylemiyorduk. En son gerçekleşen general dahil tutuklamalar aysbergin sadece su üstündeki kısmıdır. Ve yine kaçaklara geçici sığınmacı statüsü veren ki bu sadece Suriyelilere verilen bir statüdür ya da oturma izni veren ücreti karşılığı bir yapı bürokrasi içerisinde oluşmuştur. Bu konuda da bir siyasetçi bürokrat iş birliğiyle adeta oturma ve vatandaşlık satılmaktadır. Afrika'daki büyükelçiliklerimizde bu konuda büyük bir sorun vardır.


NÜFUS ARTIŞ HIZI


Eczanede Türk insanı ilaç farkını ödemekte, sığınmacı ilacı bedava almaktadır. Ve bu on iki yıldan beri devam ediyor. Hiçbir millete böyle bir zulüm yapmaya hiçbir hükümetin hakkı yoktur. Türklerde doğum hızı bir buçuğa kadar düştü. Onun altına düştüğü de ifade ediliyor. Suriyelilerde, Erdoğan'ın Hacettepe Üniversitesi'ne yaptırmış olduğu araştırmaya göre 5.3. Eğer bazılarının istediği gibi sadece Suriyeliler sığınmacı artık kaçak durumunda olan 7 milyon Suriyeli, Türkiye'de kalırsa 2040 yılında bu ülkede Suriyeli sayısı bu nüfus artış hızıyla 21 milyona ulaşacaktır. Diğerlerini hiç saymıyorum. Bu açıklama Gaziantep'te iş dünyasına cesaret vermiş uzun yıllardır baskı altında konuşmaya ve gerçek fikirlerini açıklamaya çekinen sanayi ve ticaret odası başkanları artık suskunluk barajını aşmış ve sığın kaçakların vatanlarına yollanmasını istemişlerdir. Özetle, Gaziantepliler Gaziantep'i geri istemişlerdir. Gaziantep'in bu uyanışı üzerine İçişleri Bakanı, Gaziantep'e gitmiş, çok sayıda kaçak, sığınmacı statüsündekilere dokunmadılar, kaçaklar Suriye'ye sınır dışı edilmiş ve bu arada hiç denetlenmeyen Suriyelilerin dükkanlarıda ilk kez denetlenmiştir.”

OLAYLARIN NEDENİ BUErdoğan’ın ‘Beşar Esad'la görüşeceğiz’ demesinin Azez'de Türkiye ile Suriye'nin doğrudan ticaret yapmasını kolaylaştıracağını belirten Özdağ, “Kapının açılması ve Gaziantep'ten kaçakların Suriye'ye geri yollanması, Suriye'deki olayların ortaya çıkmasına neden olmuştur. Önce Azez'de Türk tırlarına saldırı gerçekleşmiştir. Azez'deki saldırıların içerisinde Özgür Suriye Ordusu vardır. Elimizde videoları var. Ancak, Özgür Suriye Ordusu’nun diğer birliklerinin Suriye'nin diğer bölgelerinde Türk Silahlı Kuvvetlerine sadık kaldıklarını da gördük. Aziz'dekiler sınır kapısının açılmasına tepki gösteriyorlar. ‘Bizden habersiz Beşar Esad'la görüşemezsiniz’ diyorlar. Afrin'de aynı tepki var. ‘Eğer siz Beşar Esad'la görüşürseniz biz de PKK ile PYD ile görüşürüz’ diye Türkiye'yi tehdit ediyorlar. ‘Suriyelileri buraya geri yollayamazsınız’ diye bu olayları çıkartıyorlar”  dedi.


 GAZİANTEPLİLER GAZİANTEP’İ GERİ İSTEDİÖzdağ konuşmasına devam ederek, “Zafer Partisi, Erdoğan'ı da Suriye'yle görüşmelerin başlayabileceğini açıklama noktasına getirmiştir. Bu açıklama Gaziantep'te iş dünyasına cesaret vermiş uzun yıllardır baskı altında konuşmaya ve gerçek fikirlerini açıklamaya çekinen sanayi ve ticaret odası başkanları artık suskunluk barajını aşmış ve sığın kaçakların vatanlarına yollanmasını istemişlerdir. Özetle, Gaziantepliler Gaziantep'i geri istemişlerdir. Gaziantep'in bu uyanışı üzerine İçişleri Bakanı, Gaziantep'e gitmiş, çok sayıda kaçak, sığınmacı statüsündekilere dokunmadılar, kaçaklar Suriye'ye sınır dışı edilmiş ve bu arada hiç denetlenmeyen Suriyelilerin dükkanlarda ilk kez denetlenmiştir.

Yılın ilk yarısında 17.343 deprem gerçekleşti Yılın ilk yarısında 17.343 deprem gerçekleşti

TÜRK MİLLETİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE YOLLAYACAĞIZ

Türk milleti yorgun, kızgın ve bıkkın.  Onun için bana sık sık miting yapalım, sokaklara inelim, öfkemizi sokakta gösterelim diye çağrılarda bulunuyorsunuz. Ben de bu çağrılarınızı olumlu cevap vermeyince bana kızıyorsunuz. Ama şunu lütfen bilin, hepinizden daha fazla Türkiye'nin güvenliği, Türk milletinin refahı ve sığınmacıların, kaçakların vatanlarına dönmesi konusunda fikri ve fiziki mesai harcamış birisiyim. Bu işi çözeceğiz. Öfkenizi sokağa değil öfkenizi sandığa götürün. Bu işi demokrasi içerisinde, hukuk devleti içerisinde, uluslararası hukuk içerisinde çözeceğiz ve bu insanları vatanlarına, Türk devletine ve Türk milletine yakışır şekilde yollayacağız. Sakın sizlere vurun kırın diyenlere inanmayın. Tekrar ediyorum. Sakın size vurun kırın diyenlere inanmayın. Vurun kırın diyenler ya çok öfkeli ama stratejik anlamda değerlendirme yapamayacak insanlardır. Ya da vurun kırın diyenler provokatörlerdir, ajanlardır. Türkiye'nin vurup kırmakla değil siyasi yoldan oyla ve hukuk içerisinde bir çözümü var ve bu çözüme hep birlikte erişeceğiz inşallah.”

Editör: Ebru Kont