1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Oturup ağlayasım geliyor
Oturup ağlayasım geliyor

Oturup ağlayasım geliyor

Bekir Öztekin:En pahalı baklava burada, vatandaş baklava yiyemiyorHadi Bay:Vatandaşa konutu maliyetine vereceğiz

A+A-

CHP-İyi Parti ittifakının Gaziantep Büyükşehir Belediye başkan adayı Ejder Demir, İyi Parti’nin Şahinbey Belediye başkan adayı Hadi Bay ve Şehitkamil belediye başkan adayı Bekir Öztekin, Gaziantep Basın Cemiyetini ziyaret etti. Ejder Demir, Gaziantep’in iyi yönetilmediğini belirterek, “Memleketin halini görünce zaten oturup ağlayasım geliyor. Gaziantep bu yönetimi haketmiyor” derken Bekir Öztekin, “Baklava şehriyiz ama en pahalı baklava burada satılıyor, vatandaş baklava yiyemiyor. Ankara’ya baklava taşımadığm için, FETÖ’yle mücadele ettiğim için önüm kesildi, isyan ettim ve Ak Parti’den istifa ettim” dedi. Abdulhadi Bay ise, “Vatandaşa konut yaparken maliyetine vereceğiz, evsiz insan kalmasın politikasını güdeceğiz” dedi.

GAZİANTEP’İ MARKA ŞEHİR YAPACAĞIZ

Millet İttifakının Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ejder Demir,beraberinde İyi Parti’nin Şahinbey belediye başkan Adayı Abdulhadi Bay ve Şehitkamil belediye başkan adayı Bekir Öztekin ile birlikte Gaziantep Basın Cemiyeti Başkanı Arif Kurt ve yönetimini ziyaret etti. Ejder Demir, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Gaziantep için yola çıktığını belirterek, “Gaziantep’i marka şehir yapacağız. Gaziantep’in dünyaya mal olmuş en büyük markası Gaziantepspor bugün amatör kümede. Biz sadece Gaziantespor’u değil Gaziantep’in unutturulmaya ve yitirilmeye çalışılan değerlerine sahip çıkacağız. Niye? Çünkü bugün bu şehrin 100 yıl önceki Kuvayi Milliye ruhuna ihtiyacı var. Bir olmaya, birlik olmaya kenetlenmeye ihtiyacı var. Lafa gelince Şehitkamil’lerin, Şahinbey’in karayılarınların torunlarıyız diyoruz, o kadar gençlerle biraraya geliyoruz ama yazık sorduğumuz soruların cevaplarını alamıyoruz. Biz gençlerimize imkan tanıyalım, gençlerimize geçmişini hatırlatalım diyoruz. Çoğu yerde Şehitkamil’in anıtını soruyorum bilen yok, bu bir zuldür, toprağın altına girelimde çıkmayalım. Bu değerleri yaşamalıyız, yaşatmalıyız” diye konuştu.

GAZİANTEP’İMİZİN RÜZGARINI KESTİLER

31 Mart”ın partilerin seçimi değil, Gaziantep’te yaşayan herkesin Gaziantep’in kaderinin değişeceği, Gaziantep’in geleceğiyle oynanan seçim olduğunu belirten Ejder Demir şunları söyledi:”Gaziantepte trafik sorunu diyoruz anlat anlat bitmez. Programlarımıza trafikten dolayı yetişemiyoruz. İmar uygulamasında Gaziantep’te yaşayan tüm insanlara eşit muamele yapılır. bakıyorsunuz, bir yerde iki kat hemen bitişiğindeki parseller 15 kat. Yani bunu neye göre yapıyorsun? Eskiden dışarıdaki hastalar hava temiz diye Gaziantep’e gelirdi. Bugün hava kirliliği çöküyor uçaklar iptal. Bu iş dünyasına da yansıyor. Yanlış uygulamalardan dolayı Gaziantep’in rüzgarını kestiler. Suriyeliler apayrı bir konu. Suriyeliler konusu dış politika ama biz göreve gelirsek Gaziantep’in geleceği bunu gerektiriyor diyeceğiz ve her ay belli orandaki Suriyeliyi yaşanabilir şehirlerine götüreceğiz. Çünkü bir noktadan sonra artık kendi insamızda ikinci sınıf muamele görmeye başladı. Bunlar halktan aldığımız şikayetler.”

MEMLEKETİN HALİNİ GÖRÜNCE OTURUP AĞLAYASIM GELİYOR

Gaziantep’te sanayicinin,esnafın,çiftçinin durumunun iyi olmadığına değinen Demir, “Memleketin halini görünce oturup ağlayasım geliyor. Yazık değil Gaziantep bunu haketmiyor, Gaziantep bu yönetimi haketmiyor. Bizim Gaziantep’e şu sözümüz var Gaziantep için en büyük projemiz bu. Yüreğimizi ortaya koyacağız. Gaziantep’in hakkını, menfaetini, yok şu yandaş, bu yandaş bu dost bu kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz, peşkeş çekenlerede hesap soracağız. Bu şehrin her kuruşu kutsaldır. Gaziantep’i djital ortamda Türkiye’ye ve dünyaya entegre edeceğiz. Bu iş imkanı da doğuracak. Gaziantep’in en büyük sorunlarından biri işsizlik. Bıçak kemiğe dayandı. Bu seçim yerel bazda Gaziantep’te hezimet olacak. 10-0 hayal ürünü skorlar. Hezimetide 31 Mart gecesi hep birlikte göreceğiz” dedi.

HAFTADA İKİ GÜN HALK GÜNÜ YAPACAĞIZ

Sola dönüş yasağını kaldıracağını belirten Ejder Demir diğer yapacağı çalışmalarla ilgili şunları dile getirdi:“Bir uygulama ne için yapılır? Şenre hizmet için yapılır, insanların hayatını kolaylaştırmak için yapılır. Gaziantep’te bu uygulamadan bir tane memnun olanı görmedim. Herkes şikayetçi, o zaman sen bu uygulamayı kimin için yapıyorsun? Masa başında oturarak ben yaptım oldularla belediyecilik yapılmaz. Biz halkla içiçe olacağız. En büyük şikayetlerden biri şu biz yöneticilere ulaşamıyoruz biz başkana ulaşamıyoruz. Bununla ilgili projemiz şu, haftanın iki gününü halk günü yapacağız. Gaziantep’e ait dünya çapında markamız yok, birkaç tane markımız olması lazım. Her sektöre marka yaratılması için destek vereceğiz. Gaziantep’te bu potansiyel var. Bizim insanımız marka. Uyuşturucu sorunu ile ilgili AMATEM’ler yapacağız, gençlerimiz için spor tesisleri yapacağız.”

BAY:TRAFİK SORUNU ÖNEMLİ

İyi Parti Şahinbey Belediye Başkan Adayı Abdulhadi Bay, bu memlekete bir çivi çakana teşekkür ettiğini belirterek, “Mühim olan Gaziantep’e hizmettir. Ancak pazarları, esnafı, köyleri geziyoruz. Sorun çok. Trafik sorunu önemli, park yeri bulmak için dolaşıyoruz. Şehrin trafik yoğunluğuna göre bazı binaları istimlak edersiniz çok katlı otoparklar yaparsınız. Şehirde çok katlı otoparklara ihtiyaç var. Yeni kurulan sitelerde de bunlara dikkat edilmesi gerekiyor” dedi.

EVSİZ İNSAN KALMASIN

Kentsel dönüşümle ilgili şikayetler aldıklarını söyleyen Bay, “Belediyeler ticaret yeri değil vatandaşa hizmet yeridir. Vatandaşa konut yaparken maliyetine vereceğiz. Evsiz insan kalmasın politikasını güdeceğiz. Suriyelilerin memleketlerine dönmesi lazım. Suriyeliler iş yeri açıyor. Ancak aynı şartlarda açılması lazım,aynı şekilde vergi alınması lazım” dedi.

AK PARTİLİ BELEDİYELERE KORKUNÇ TEPKİ VAR

Bekir Öztekin ise Ak Partili belediyelere halkta korkunç bir tepki olduğunu söyledi. Öztekin, ”Eğer bu tepki ciddi manada sandığa yansırsa mevcutların hiçbirinin şansı yoktur. Şu anda tencereler ciddi manada boş. Demirel’in sözüyle tencereler iktidarları sallar diyor. Şimdi millet birçok şeyleri sinesine çeker ama açlığı sinesine çekemez. Vatandaştan bir tanesinin memnunum oy vereceğim diyen görmedim. Bu gerçek manada sandığa yansırsa iş bitti. Tarihi bir fırsat. Hakikaten hepsinde metal yorgunluğu var. Yeni bir kanla heyecanla bırakında yeniler gelsin” dedi.

BİZ SURİYE DEĞİLİZ

Halkın üzerine çok ciddi bir korku imparatorluğu kurulduğunu dile getiren Öztekin şöyle konuştu”Biz Suriye değiliz, Baas partisi değimiz. Bırakında herkes demokratik haklarını kullansın. Mevcutlardan memnun değiliz ama sizinle beraber olmaya korkuyoruz diyorlar. Ortadoğuda bu korku var. Dikta rejimi var neredeyse Ortadoğuya süratle ilerliyoruz.”

MODERN GECEKONDU YAPIYORUZ

Kentsel dönüşümü eleştiren Öztekin, “Modern gecekondu yapıyoruz. Bizden önce yapılan gecekonduları yıkma, yok etme imkanı var, bu iktidarın mevcut arkadaşların yaptığı modern gecekonduları kaldırma imkanı yok. Otoparkını parkını yapma, yüksek binaları yap. Böyle çözüm olmaz” dedi.

İSRAF DİNİMİZDE HARAMDIR

‘Bu memlekete bir bakan geldiğinde bütün trafik duruyor, bütün memleket duruyor ‘ diyen Öztekin, “Emniyetin bütün polisleri, her tarafı sarıyor, ne oluyor bu memlekette harp mi var? Bakan geldi başüstüne gideceği yere gitsin. Sokağı niye tutuyorsun, memleketin hepsini ayağa niye kalırıyorsunuz? Bu memleketin işe, üretime ihtiyacı var. İsraf dinimizde haramdır. Yapılan reklamlar, savurganlıklar trilyonlarca kimin cebinden çıkıyor? Bunda hakkı var, bu doğru değil, bu vebal diyoruz” diye konuştu.

BU MEMLEKET MARKA ŞEHİR DEĞİL

Şehitkamil’i marka yapacağını anlatan Öztekin,”Bu memleket marka şehir değil, bu şehrin insanı markadır. Yüzde 60-70’i gecekondu olan bir memleket marka şehir olur mu? Yüzde 60-70’i Afrika gibi yüzde 30’u da yarı Avrupa gibi. Cumhurbaşkanı yatay diyor bunlar dikine çıkıyorlar. Bir tarafta 4 katlı yerler bir tarafta 15 katlı yerler. Şehitkamil’in yüzde 60-70’i kenar mahallelerden oluşuyor. Buralarda rantını orada yaşayanlara vermek şartıyla, buraları marka şehir yapacağım. 5 senede Çıksorut, Karşıyaka, Cinderesi’ni oraları bitireceğim inşallah. 15 yılda hala mezarlığın içinde kalan Aydınlar mahallesini kaldıramadık” dedi. 

EN PAHALI BAKLAVA GAZİANTEP’TE SATILIYOR

En pahalı baklavanın Gaziantep’te satıldığını söyleyen Öztekin konuşmasına şöyle devam etti:”Memleket baklava şehri, gastronomi şehri diyoruz en pahalı baklavanın satıldığı yeriz. 100 lir 125 lira. Hangi vatandaşa sorsam baklava yiyemiyoruz diyorlar. Ama belediyeler tarafından Ankara’ya, İstanbul’a yedirilen baklavalar Ankara ve İstanbul’a otoban olur. Millet aç, tenceresi boş, idare eden beyefendilerin keyfi çok hoş. Bu partinin 2002’den, 2007’sine kalıbımı basarım. 2007’den sonra biz inişe geçipte bozulmaya başladığımız günden bugüne yapmayın etmeyin tutmayın yanlış yapıyorsunuz dedim. Ben Ankara’ya baklava taşımadığm için, ben FETÖ’yle mücadele ettiğim için bugün idarede olanlar tarafından önüm kesildi. Sonunda isyan ettim, istifa ettim, bu kadar hukuksuzluk, hakkaniyetsizlik, adaletsizliğe ve eşitsizliğe isyan ettim ve istifa ettim.” Meral KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum