1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Osmanlı Parkı, Başkanlar Parkı oluyor
Osmanlı Parkı, Başkanlar Parkı oluyor

Osmanlı Parkı, Başkanlar Parkı oluyor

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Osmanlı’dan bu yana Gaziantep’te belediye başkanlığı yapmış bütün belediye başkanlarının isimlerini adını Başkanlar Parkı olarak değiştireceği, Osmanlı Pa

A+A-

Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Osmanlı’dan bu yana Gaziantep’te belediye başkanlığı yapmış bütün belediye başkanlarının isimlerini adını Başkanlar Parkı olarak değiştireceği, Osmanlı Parkı’na yazdıracak. Şehitkamil Belediye Meclis toplantısı Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu başkanlığında yapıldı. 13 gündem maddesinin görüşüldüğü meclis toplantısında bir gündem maddesine süre verilirken, bir gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi, 11 gündem maddesi de komisyonlara sevk edildi. Gündem dışı 3 madde de teklif karar olarak oy birliği ile oylanarak bir sonraki gündeme eklendi.

İSİMLERİ YAZILACAK

Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından Fadıloğlu, teklif kararlardan birinin kendi düşüncesi olduğunu belirterek, Osmanlı Parkı’nın isminin Başkanlar Parkı olması için meclise önerge getirdiğini söyledi. Fadıloğlu, “Osmanlıdan bu yana gelmiş geçmiş ne kadar belediye başkanı varsa hepsinin ismi bu parka yazdırılacak. Fotoğrafları olan varsa resimleriyle, resimleri yoksa isimleri ve görev yaptıkları yıllar bu parka yukarıdan aşağıya sıralanacak. Daha önce hizmet etmiş ne kadar belediye başkanı varsa ayırım yapmadan bu parka adları yazılacak” dedi. İŞ GÜVENLİĞİ ÇAĞRISI CHP’li Meclis üyesi Abdullah Dağlıoğlu söz alarak başkanlar parkının Osmanlı Parkına değil, yeni yapılacak bir parka verilmesini önerdi. Dağlıoğlu, ayrıca parka meclis üyelerinin isimlerinin yazılmasını da istedi. Fadıloğlu, daha sonra teklif kararı oylattı. Teklif karar oy birliği ile meclisten geçti. Fadıloğlu, meclis toplantısı sonunda Güneydoğu Galvaniz fabrikasındaki patlamaya değindi. Fadıloğlu, patlamanın neden kaynaklandığını, çıkacak raporlar sonucu belirleneceğini belirterek, meclis üyelerini yeni iş güvenliği konusunda duyarlı olmaya çağırdı.

SURİYELİLERİN İZİN KONUSU

Fadıloğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’in belediyede yaptığı bilgilendirme toplantısında Suriyelilerin çalışma izinleri konusunun önümüzdeki günlerde çözüleceğini söylediğini belirtti. CHP’li Meclis üyesi İrfan Demirci, patlamadan duyduğu üzüntüyü dile getirdi, Suriyeli’lerin daha ucuza çalıştırılıp çalıştırılmadığını sordu. Fadıloğlu ise, “Başbakanımızın kesin talimatı var. Bu insanlar binin TL’nin üzerinde maaş alacak” dedi.

MERAL KINACILAR

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.