1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. OSB'ye alkış
OSB'ye alkış

OSB'ye alkış

Organize Sanayi Bölgesi ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından iki önemli protokol imzalandı.

A+A-

  Vali Davut Gül, protokol töreninde “Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi bu şehre yük olmuyor, yük alıyor. Her sosyal proje de elini taşın altına koyuyor. Cengiz başkanımızın başta olmak üzere bütün yönetimine, Organize Sanayide destek veren iş adamlarımıza, birlikte bu süreci başta sona takip eden İl Emniyet Müdürümüz ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi. Gaziantep Organize Sanayi Başkanı Cengiz Şimşek ise bölgeye yakışan bir emniyet binası yaparak kendilerine bu imkânı tanıdıkları için Vali Davut Gül’e ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğa teşekkürlerini iletti. 

Kamu Güvenliğini tamamlayıcı mahiyette görev yapan Özel Güvenlik Görevlileri ile Genel Kolluk Kuvvetleri arasında iş birliğini içeren protokol ve Organize Sanayi Bölge sınırları içerisinde işyerlerine, çalışanlara hizmet vermek amacı ile Gaziantep Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından bina yapım protokolü törenle imzalandı. Valilik Fuaye Salonunda düzenlenen törene Vali Davut Gül, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ, Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Başkanı Cengiz Şimşek OSB Başkan Vekili Hüseyin Ulutaş, OSB Müdürü M. Özer Özcan ve Yönetim Kurulu Üyesi Halil Tepe katıldı. 

KAPASİTE ARTACAK

İmza töreninde konuşan Vali Davut Gül protokoller hakkında bilgi verdi. Gül Burada iki ayrı protokolümüz var. Bunlardan bir tanesi bir polis merkezi kurulacak ve polis merkezimizde yeni açılacak 6.ve 7. Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere bu bölgeye daha yakından hizmet vereceğiz. Bekçilerimiz ve polislerimiz olacak kapasitemiz daha çok artarak yükselecek. Aynı şekilde sadece bekçinin polisin değil özel güvenliğin yapacağı işlerde olacak. Bir Özel Güvenlik teşkilatı kurulacak tıpkı sitelerdeki gibi. Özel Güvenlik teşkilatının eğitimini polisimiz verecek. Alanda bekçilerimiz gibi ayrı bir kapasitemiz olacak. Bununla birlikte daha güvenli bir Organize Sanayi Bölgesi oluşarak can ve mal güvenliğinin daha da arttığı, polisin alanda daha güçlü olduğu ve binada 3 ayrı kolluk kuvvetlerimizin hizmet aldığı bir sistem olacak.” dedi. 

BAŞBUĞ: KAPSAMLI BİR PROTOKOL

İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ ise konuşmasında: “ Gaziantep Emniyet Müdürlüğü olarak Valimizin riyasetinde birazdan imzalarını atacağımız protokol kapsamında ilk olarak amacımız Organize Sanayi Bölgemizi daha güvenli alanlar haline getirmektir. Mevcut kapasitenin daha yükseğe çıkarabilmesi için özel güvenlik kurumlarının orada varlığının bulunmasını ve biz de hem kolluk hem özel güvenlik sisteminin koordinasyonu anlamında önemli bir aşamayı geçip beraberce üreteceğimiz hizmet kapsamında bir protokol imzaladık. Firmalarımızın kendi kuracakları özel güvenlik yapısı ile birlikte hareket ederek çok daha iyi bir güvenlik anlayışına hakim olmayı amaçlıyoruz. Bu anlamda İçişleri Bakanımızın ziyareti esnasında gündeme gelen konunun bugün tatbikini sağlayacağız.” ifadelerine yer verdi.

ŞİMŞEK: HASTANE İÇİN KOLLAR SIVANDI

Gaziantep Organize Sanayi Başkanı Cengiz Şimşek de konuşmasında: “Gaziantep Organize Sanayi Bölgemiz 250 bin çalışanı, yaklaşık olarak 1200 fabrika ve hedefimiz ise 350 bin kişinin çalışacağı bir alan haline getirmek. Asayişin ve emniyetin olmadığı yerde huzur, güven ve üretim olmaz düşüncesiyle böyle bir proje oluşması hem çalışanlarımızın hem sanayicilerimizin güvenliği içerisinde bulunması bu bölgede çalışanlarımıza kolaylık sağlayacaktır. Daha öncesinde Organize Sanayi bölgemiz için hastane protokolü imzalamıştık. İnşallah önümüzdeki günlerde hastanemizin temellerini atacağız.” sözlerini kaydetti. Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Başkan Vekili Hüseyin Ulutaş, OSB Müdürü M. Özer Özcan ve Yönetim Kurulu Üyesi Halil Tepe ise, yapılacak olan bu binanın güvenlik hizmetini hep beraber daha iyi yerlere taşıyacaklarını ifade ederek  “Hayırlı olsun” dileklerini ilettiler. Konuşmaların ardından protokol imzaları atıldı. HABER MERKEZİ


 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum