Düzenlenen istişare toplantısında OSB’lerin taleplerini dinleyen Başkan Kütükcü, organize sanayi bölgeleri için çalışmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Kütükçü ve ekibi aynı gün Vali Kemal Çeber’i ziyaret etti. 

İSTİŞARELERDE BULUNDU 

OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Gaziantep Valisi Kemal Çeber’i ziyaret etti. OSBÜK yönetim ve denetim kurulu üyelerinin de katıldığı ziyarette, OSB’lerle ilgili istişarelerde bulunuldu.  Ziyarette organize sanayi bölgelerinin Türkiye’nin en planlı sanayi alanları olduğunu ifade eden Kütükcü, Türkiye’nin OSB projesini artık dünyaya ihraç eder hale geldiğinin altını çizdi. Kütükcü, 81 ilde sayıları 400’e ulaşan organize sanayi bölgelerinin sanayi üretiminin yanı sıra, mesleki eğitimden teknoloji geliştirmeye kadar çok geniş alanlarda Türkiye’nin kalkınmasına destek olduğunu sözlerine ekledi.

ÇEBER BİLGİ VERDİ

Hayvancılığa ilave destek Hayvancılığa ilave destek

Gaziantep Valisi Kemal Çeber ise, Gaziantep'in tarihi süreçte kadim bir başkentlik görevi yürüttüğünü anlattı. Çeber konuşmasında, organize sanayi bölgelerinin ve Gaziantep’in sanayi üretimindeki önemini de değerlendirdi.

KRİTİK ROL OYNUYORLAR

OSBÜK Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri ile Gaziantep’teki OSB’lerin başkan ve bölge müdürlerinin katıldığı toplantıda konuşan Başkan Kütükcü, organize sanayi bölgelerinin Türkiye’nin sanayi üretiminde kritik bir rol oynadığına dikkati çekti. Türkiye’nin sanayi üretiminin yüzde 45’inin OSB’ler tarafından gerçekleştirildiğini ifade eden Kütükcü, Gaziantep’in de sanayi üretiminde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.  OSBÜK Ocak Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü başkanlığında Gaziantep OSB’de gerçekleştirildi. Yönetim ve Denetim Kurulu Üyelerinin katıldığı toplantıda Başkan Kütükcü, OSBÜK’ün çalışmalarını anlattı.