1. WEB TV

  2. HABER

  3. Ortak yön üretkenlik

Ortak yön üretkenlik

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep İl ve İlçe Dernekleri Federasyonu tarafından düzenlenen "Gaziantep Tanıtım Günleri" etkinliği Kocaeli’nde başladı.Ortak yön üretkenlik

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, üreten şehir olması nedeniyle Kocaeli'yle ortak yapısı bulunduğunu bildirerek, “Türkiye’nin en önemli iki üretim merkezinin bir arada olmasını çok önemli görüyorum” dedi.

Gastronomi dalında, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü’nün "Yaratıcı Şehirler Ağına" giren Gaziantep'in yemekleri, baklavası, fıstığı ve kendine has kültürünün yanı sıra kent sanayisi, el dokumaları, bakırcılığı birebir tanıtılacak. 10 gün boyunca Kocaelilerle birlikte olacak tanıtım günleri, 15 Ekim Pazar gününe kadar açık tutulacak.

IŞIK: HERKES GAZİANTEP'E İMRENİYOR

Açılış törenine katılan Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Gaziantep'in dünyanın en güçlü mutfaklarından biri olduğunu aktararak, "Sadece kendi yemez yedirmeyi de çok sever. Gaziantep'e gidip de memnun ayrılmayan bir tane insanı tanımıyorum. Misafir ağırlaması dillere destandır. Çalışmayı bir sanat haline getirmek, yemeği bir sanat haline getirmek Gaziantep'te ete kemiğe bürünmüş. Bu açıdan imrendiğim şehirlerden biridir. Her şeyi burada görüp tadacaksınız ama doyumluk olanı Gaziantep'te" diye konuştu.

ÜRETEN ŞEHİR

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, üreten şehir olması nedeniyle Kocaeli'yle ortak yapısı bulunduğunu bildirerek, “Gaziantep’in en önemli özelliklerinden bir tanesi üreten insanların yaşadığı bir şehir olmasıdır. Bu yönüyle Kocaeli ile örtüşen bir yanı vardır. Ülkenin en önemli iki üretim merkezinin bir arada olmasını ortaklıklarımızı çoğaltmak adına çok önemli görüyorum” dedi. Anadolu hazinesini dünyaya anlatmaları gerektiğini aktaran Şahin, medeniyet ve kültürlerinin kendilerine emanet edildiğini, bunu uluslararası boyuta taşımak istediklerini dile getirdi. BÜLTEN

İzlenme: 823

VİDEOYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Benzer Videolar